Subota, 07.11.2009.

14:26

Pohang Stilersi šampioni Azije

Južnokorejski Pohang Stilersi osvojili su Azijsku Ligu Šampiona pobedom nad Al-Itihadom iz Saudijske Arabije rezultatom 2:1.

Pohang je tako došao do rekordne treće titule prvaka Azije, a prethodna dva trofeja korejska ekipa osvojila je 1997. I 1998. godine. Napadač Pohanga No Bjung Jun doveo je svoju ekipu u vođstvo iz slobodnog udarca u 56. minutu, a prednost duplira defanzivac Korejaca Kim Hjung Il glavom, deset minuta kasnije. Konačan rezultat postavlja Mohamed Nor petnaest minuta pre kraja utakmice.

Pohang je pobedom obezbedio plasman na Svetsko klupsko prvenstvo, gde su učešće za sada osigurali evropski šampion Barselona, osvajač Kopa Libertadores Estudijantes iz Argentine, osvajač KONKAKAF Lige šampiona Atlante iz Meksika, domaćin Al-Ahli iz Saudijske Arabije i osvajač Lige šampiona Okeanije Oklend Siti.

Poslednji učesnik biće pobednik Afričke Lige šampiona.