Sreda, 28.10.2009.

11:49

Real ponižen, Sevilja sigurna

Real Madrid je deklasiran je u predgrađu Madrida od anonimnog španskog trećeligaša Alkokrona sa 4:0.

Tim čiji je predsednik Florentino Perez tokom leta potrošio više od 250 miliona evra na najbolje igrače iz Engleske, Italije i Francuske, razbijen je već u prvih 45 minuta utakmice, a najzaslužniji za to bili su igrači koji su ponikli u omladinskoj školi 'Kraljevskog kluba', Francisko Borha i Ernesto Gomez. Oba tima su imala veliki broj gol šansi ali igrači Reala nisu uspeli da iskoriste nijednu.

U prvim mečevima šesnaestine finala Kupa Kralja Atletiko Madrid je zabeležio rutinsku pobedu u Marbelji (2:0), dok se Sevilja mučila prvih pola sata sa Atletiko Siudadom (4:2), ali je na kraju ipak zabeležila sigurnu pobedu pred revanš na svom terenu. Domaći tim dva puta je vodio pre nego što su Navas i Kapel rešili meč, već u prvom poluvremenu. Sporting je gubio od Rekreativa od petog minuta, ali je Hrvat Bilić početkom drugog dela uspeo daizbori remi svom timu pred revanš u Hihonu.

Valjadolid – Maljorka

Revanš mečevi su 10. novembra. Mogući par osmine finala je Real Madrid (ako prođe) – Barselona, Atletiko Madrid – Sevilja, Valensija – Viljareal.

Finalni meč igra se 26. maja 2010. Titulu brani Barselona.