Nedelja, 04.10.2009.

23:03

Poraz Juventusa na Siciliji

Fudbaleri Palerma pobedili su Juventus 2:0 u poslednjem meču sedmog kola italijanske Serije A.

Sicilijanci su sjajno odigrali protiv 'Stare dame' svih 90. minut ne dozvolivši ni u jednom trenutku ekipi Ćira Ferare da dominira terenom, a sa druge strane su uspeli da iskoriste svaku grešku protivnika, posebno defanzivne linije. Edison Kavani je u 37. minutu sjajnim golom doveo svoj tim u prednost, a već u 42. Fabio Enrike Simplicio je postavio, kako se kasnije ispostavilo, konačan rezultat.

Juventus je ovim porazom, drugim u sezoni, propustio šansu da preuzme lidersko mesto na tabeli pa je sada treći sa dva boda manje od Intera.

Palermo je i dalje na sredini tabele sa devet bodova koliko imaju Lacio i Milan.

Rezultate ranije odigranih utakmica sedmog kola Serije A pogledajte ovde.