Subota, 08.08.2009.

17:30

Kačar doneo pobedu Herti

Prvo kolo nove sezone u Bundesligi donelo je i prvo veliko iznenađenje. Ajntraht je u Bremenu slavio sa 3:2 i najavio novu tešku sezonu za Verder.

Herta je došla do minimalne pobede nad Hanoverom, a strelac jedinog gola bio je srpski reprezentativac Gojko Kačar. Šalke je rutinski odradio posao u Nirnbergu gde je golovima Kevina Kuranjija pobedio sa 2:1. Leverkuzen je krajem prvog poluvremena preokrenuo vođstvo Nirnberga ali je domaća ekipa ipak izvukla bod (2:2). Borusija je savladala Keln 1:0 autogolom Matipa.

Sezonu su u petak otvorili Volfsburg i Štutgart, a aktuelni šampion je slavio sa 2:0. Poslednji meč u subotu igraju Hofenhajm i Bajern, a u nedelju se sastaju Bohum – Borusija Menhengladbah i Frajburg – HSV.

Verder je bio najveći gubitnik prošle sezone, a novu je takođe počeo porazom. Ekipa koja je izgubila dva finala (Kup UEFU i Kup Nemačke) i završila kao deseta u ligi, izgubila je na svom stadionu od Ajntrahta iz Frankfurta sa 3:2. Gosti su dva puta dolazili do vođsva, a oba puta strelac je bio Amanatidis, prvo u sedmom, a onda u 42. minutu. Verder je u igru prvo vratio Ozil u 13. minutu iz penala pošto je oboren u kaznenom posle sjajne solo akcije. Drugi gol postigao je Sanogo u 44. nakon greške gostujućeg golmana, ali veliku pobedu Ajntrahtu doneo je Fenin u 71. minutu.

Herta se dugo mučila protiv Hanovera u Berlinu ali je ipak došla do pobede golom Gojka Kačara. U startnoj postavi Berlinaca bio je i Nemanja Pejčinović.