Sreda, 15.07.2009.

23:08

LŠ: Šestice Makabija i Kopenhagena

Fudbaleri Levskog, Makabija i Kopenhagena zabeležili su ubedljive pobede na svom terenu u prvim utakmicama drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Levski je u Sofiji pobedio Santa Huliju iz Andore sa 4:0, a Makabi i Kopenhagen su svoje protivnike ispratili sa po šest golova u mreži. Izraelci su u Haifi deklasirali Glentoran iz Severne Irske, dok je Kopenhagen isto uradio crnogorskom šampionu Mogrenu.

U ostalim mečevima igranim u sredu pobede na svom terenu ostvarili su mađarski Debrecin protiv švedskog Kalmara (2:0), letonski Ventspils protiv Dudelanža iz Luksemburga i predstavnik Bosne i Hercegovine Zrinjski koji je bio bolji od Slovana iz Bratislave.

Remi je viđen u Austriji gde domaći Slcburg nije uspeo da stekne prednost pred revanš protiv Bohemijansa. Domaćin je poveo u 25. minutu golom bivšeg fudbalera Crvene zvezde Milana Dudića, a u 58. minutu Marko Janko propustio je priliku da duplira prednost pošto je promašio penal.

Kazna je stigla već dva minuta kasnije pošto je Ndo izjednačio i postavio konačan rezultat. Poslednjih 25 minuta u domaćem sastavu odigrao je i nekadašnji kapiten Partizana Saša Ilić.