Subota, 02.05.2009.

23:08

Nova pobeda Intera, a poraz Bolonje

U prva dva meča 34. kola Serije A Inter je na ’Đuzepe Meaci’ bio bolji od Lacija 2:0, dok je Bolonja ponovo izgubila, ovaj put od Ređine 2:1.

Inter je do nove pobede došao u drugom poluvremenu golovima Ibrahimovića u 58. i Muntarija 20 minuta pre kraja. Bolonja je ponovo izgubila i ozbiljno ugrozila opstanak u ligi. Poslednjeplasirana Ređina slavila je sa 2:1. Brienca je doveo goste u vođstvo u 40. minutu, a u prvom minutu nastavka Bareto je povećao na 2:0. Gol za Bolonju postigao je Moras tri minute pre kraja.

Utakmicu u Milanu obeležio je i sukob Zlatana Ibrahimovića sa navijačima Intera koji su ga u nekoliko navrata vređali jer je prethodnih nedelja izjavljivao da želi da napusti klub. On je posle pogotka stavio prst na usta i pokazao im da ćute, što je izazvalo dodatni bes pristalica "plavo-crnih".

Četiri kola pre završetka šampionata Inter beži deset bodova najbližem pratiocu Milanu, koji u nedelju gostuje Kataniji. Bolonja je ostala na 29 osvojenih bodova i ima jedan manje od Torina koji u 34. kolu gostuje Fiorentini. Ređina je osvojila 27. bod i izjednačila se sa pretposlednjeplasiranim Lećeom ali i dalje je glavni kandidat da se naredne sezone takmiči u Seriji B.

Bolonja - Ređina 1:2 (0:1)