Nedelja, 22.03.2009.

19:16

Real ubedljiv, moćna Barsa

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Almeriju 3:0 u 28. kolu španske Primere, dok je Barselona demolirala Malagu sa 6:0.

Deportivo i Betis su u La Korunji remizirali 1:1. Valensija je u gostima savladala Rasing 1:0, Numansija je dobila Sporting Hihon 2:1, a Osasuna je u samom finišu došla do minimalne pobede nad Espanjolom (1:0). Hetafe je bio bolji od Rekreativa 2:1. Majorka je u poslednjem meču kola dobila Atletiko 2:0.

Meč na Santijago Bernabeu imao je očekivani epilog, 3:0 za Real, pošto se Almerija nalazi u lošoj (dva vezana poraza), a Real u odličnoj formi (11 pobeda i remi).

’Kraljevski’ klub došao je u vođstvo golom Marsela u 23. minutu. Brazliac je udarcem sa distance pogodio gornji desni ugao gola Dijega Alveša.

Holandski centarfor Klas Jan Huntelar, zimsko pojačanje iz Ajaksa, dotukao je Almeriju u durgom poluvremenu. Prvo je u 53. minutu levom nogom zatresao mrežu posle kornera, a zatim je u 66. postavio konačnih 3:0 i postigao osmi gol u sezoni za Real

Roberto Soldado, dete Real Madrida, najzaslužniji je za trijumf Hetafea protiv Rekreativa, pošto je pogocima u 64. i 66. minutu prekorenuo rezultat i doneo svom timu sedmu ligašku pobedu. Prethodno je Kristijan Mandana doveo ekipu iz Uelve u vođstvo. Golman reprezentaicje Srbije Vladimir Stojković predeso je meč na klupi za rezerve Hetafea.

Rasing Santander se bez Nikole Žigića suprotstavio Valensiji. Srpski centarfor je na pozajmici iz Valensije i nema pravo igranja protiv svog kluba. ’Slepi miševi’ stigli su do pobede golom Huana Mate nakon centaršuta Pabla u 78. minutu, iako su od 48. minuta igrali sa fudbalerom manje zbog isključenja Aleksisa.

Osasuana je u Pamploni u 90. minutu stigla do tri boda, pošto je Nekunam glavom sproveo loptu u gol posle centaršuta Punjala. Srpski fudbaler Milan Smiljanić nije bio u protokolu.

Barselona je zadržala prednost od šest bodova više nego ubedljivom pobedom nad Malagom od 6:0. Golove pred 75.000 gledalaca na 'Nou Kampu' postigli su Ćavi u 6, Mesi u 25, Anri u 32, Eto'o u 43. i 57. i Dani Alveš u 51. minutu. Najlepši pogodak postigao je Leo Mesi, kada je posle solo prodora udarcem desnom nogom zakucao loptu pod prečku.