Subota, 13.12.2008.

19:22

Hal odneo bod sa 'Enfilda'

Fudbaleri Livrpula i Hala igrali su na ‘Enfildu’ nerešeno, 2:2, u 17. kolu engleske Premijer lige.

U ostalim duelima igranim u nedelju popodne sigurne pobede na svom terenu ostvarili su Aston Vila, Sandrland i Vigan, Everton je pobedio Siti u gostima golom u poslednjem minutu, a Stouk i Fulam igrali su bez golova. U poslednjem meču dana Totenhem i Mančester junejted igrali su bez golova - 0:0.

Ekipa Rafe Benitesa sjajno je otvorila sezonu, ali bi kiksevi upravo na ‘Enfildu’ mogli da je koštaju titule. Sa druge strane, Hal je još jednom pokazao veliku požrtvovanost, i da nje bilo nekih sumnjivih odluka sudije Alana Vajlija, tim Fila Brauna mogao je možda i do pobede.

Na polovini prvog dela goasti su imali velikih 2:0, nakon golova Mekšejna i Karagera (autogol). Ipak, u odsustvu Fernanda Toresa, sve je na sebe preuzeo kapitan Stiv Džerard, i Liverpul je već u 32. minutu izjednačio na 2:2 uz dva pogotka legendarna ‘osmice’.

U narednih sat vremena ‘crveni’ su kidisali ka goli Majhila, ali je Hal pokazao zrelost, i odneo je bod sa ‘Enfilda’.

Kiks Arsenala u Midlzbrou iskoristila je Aston Vila, koja se pobedom nad Boltonom popela na četvrto mesto na tabeli. Bolton je na ‘Vila Parku’ poveo posle 17 minuta igre golom Johana Elmandera, ali ekipa Martina O’nila je na poluvremenu vodila 2:1. Izjednačio je Gabi Agbolaor, a autogolom Kevina Dejvisa Vila je vodila nakon 45 minuta.

Početkom drugog dela Vila je nastavila da pritiska gol Jusija Jaskelainena, i to je rezultiralo golovima još jednim golom Agolaora i pogotkom u poslednje vreme sjajnog Ešlija Janga. U samom finišu Kevin Dejvis se delimično iskupio za autogol posavivši konačnih 4:2.

Unajubedljivije pobede zabeležili su neočekivano Vigan i Sandrlend. Vigan je pobedio Blekburn 3:0 golovima Heskija. Valensije i Katermola, dok je Sandrlend protiv Vest Bromviča bio još ubedljiviji – 4:0. Golove za ekipu Rikija Zbralje dali su Kenvajn Džons (2), Endi Rid i Đibril Sise.

U poslednjem meču dana Totenhem i Junejted igrali su bez golova. U derbiju kola nije bilo puno prilika. Najbolje šanse oba tima imala su nakon prekida. Van der Sar je sjajno skinuo pokušaj Bentlija, a Gomeš Gigsa na drugoj strani. Mreža Totenhema zatresla se početkom drugog dela, ali je gol Kristijana Ronalda poništen jer je Portugalac rukom primio loptu u kaznenom prostoru.