Nedelja, 13.04.2008.

00:37

Kiks Barse, nova bruka Valensije

Fudbaleri Barselone igrali su nerešeno, 2:2, na gostovanju Rekreativu, u okviru 32. kola španske Primere. Barsa je na ovom meču dva puta vodila, ali je na kraju morala da se zadovolji samo jednim bodom. U drugom meču dana Valensija je nastavila sa katastrofalnim rezultatima pošto je na svom stadionu poražena od Santandera rezultatom 2:1.

Kamerunac Samjuel Eto postigao je oba gola za Katalonce (prvi i 46. minut), a na drugoj strani istom merom uzvratio je Marko Ruben koji je takođe bio strelac oba gola za domaći sastav (42. i 70. minut).

Barselona, koja je na poslednjih sedam prvenstvenih utakmica zabeležila samo jednu pobedu, trenutno je na drugom mestu na tabeli Primere sa šest bodova zaostatka za vodećim Realom iz Madrida.

Real će u nedelju dočekati Mursiju, dok će trećeplasirani Viljareal, koji ima bod manje od Barselone, gostovati Almeriji.

Valensija je dobila samo jednu od poslednih devet prvenstvenih utakmica i trenutno je samo šest bodova iznad zone ispadanja.

U duelu ekipa koje će se sastati i u finalu kupa, slavio je Santander, najprijatnije iznenađenje Primere u ovoj sezoni.

Kolsa je doveo goste u vođstvo u 60. minutu, izjednačio je David Vilja pet minuta kasnije iz jedanaesterca, a pobedu ekipi Marselinja Garsije Torala doneo je Čite osam minuta pre kraja.