00:08

Preokret Holandije, ubedljiva Malta

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

U sredu je u pripremama za Evropsko prvenstvo i kvalifikacije za Svetsko prvenstvo odigran veliki broj prijateljskih mečeva. Naša selekcija izgubila je u Kijevu od Ukrajine 2:0, ali bilo je dosta iznenađenja u ostalim mečevima. Obala Slonovače izgubila je na domaćem terenu od Tunisa 2:0, Crna Gora je dobila Norvešku sa 3:1, Rumunija bila bolja od Rusije 3:0, a možda najveće iznenađenje je trijumf Grčke u Portugalu 2:1.

Crna Gora je odigrala svoj sedmi meč i ostvarila treći trijumf. Golove za ekipu Zorana Filipovića postigli su Burzanović u sedmom minutu, Bošković trideset minuta kasnije, a treći gol dao je Đalović u 60. minutu. Norvežani su golom Kerjua u 72. minutu smanjili na 3:1.

Najzanimljivije bilo je na meču Austrija – Holandija. Domaća ekipa vodila je sa 3:0 posle 35 minuta igre, ali su Holanđani od 37. do 86. minuta postigli četiri gola i pobedili. Strelci za Austrijance bili su Ivanšič i Prodl dva puta. Dva gola za "Lale" postigao je Huntelar, a po jedan su dali Hejtinga i Venegor of Heselink.

U meču koji je privukao najviše pažnje Francuska je bila bolja od Engleske, posle gola Riberija iz penala u 32. minutu. Škotska i Hrvatska odigrale su 1:1.

U reprizi finala sa SP 1958 Brazil je bio bolji od Švedske golom Pata u 72. minutu. U duelu Španije i Italije bolji su bili domaćini 1:0. Pobedonosni pogodak postigao je David Vilja u 77. minutu. Najubedljivija je bila Malta koja je pobedila Lihtenštajn 7:1.

Uganda 1 - 1 Libija
Bugarska 2 - 1 Finska
Estonija 2 - 0 Kanada
Alžir 1 - 1 Kongo
Mađarska 0 - 1 Slovenija
Litvanija 1 - 0 Azerbejdžan
Južna Afrika 3 - 0 Paragvaj
Ukrajina 2 - 0 Srbija