01:56

SL: Nova pobeda vaterpolista SiCG

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Vaterpolo reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je Italiju sa 10:6 (3:0, 2:2, 1:3, 4:1) u četvrtom kolu Grupe B kvalifikacionog turnira za Svetsku ligu. Vaterpolisti SCG su tako takmičenje završili na prvom mestu u grupi.

"Plavi" su odlično počeli utakmicu, prvu četvrtinu dobili sa 3:0, a početkom druge stigli i do najveće prednosti - 5:0. Alberto Anđelini je postigao prvi gol za Italijane tek sredinom druge četvrtine i to sa igračem više, isključen je bio Savić.

Frančesko Ferari je do kraja poluvremena smanjio na 5:2, a Duško Pjetlović je poccetkom treće četvrtine povisio na 6:2 za selekciju SCG, koja je tada neočekivano stala.

Italijani su napravili seriju od 3:0 i stigli do 6:5, a zatim i do 7:6, ali su se "plavi" vratili u igru i sa tri uzastopna gola u poslednjoj četvrtini odlučili pobednika.

Finalni turnir Svetske lige igraće se od 11. do 14. avgusta u Beogradu, a SCG kao domaćin ima pravo direktnog učešća.