Koumbija – Grčka

Kolumbija se na Mundijal vraća posle 16 godina i turnira u Francuskoj, ali velika očekivanja od Brazila su spasla povredom najveće zvezde tima Radamela Falkaa. <br /><br /> Grčka je već godinama redovni učesnik najvećih takmičenja, ljubitelji fudbala nisu miljenici Helena zbog izrazito defanzivne igre, koja se očekuje i na ovom SP.

Armero 5, Gutijeres 58, Rodriges 90+3
  COL   GRE
  3 : 0

Igrač utakmice
Hvala što ste bili uz nas i ostanite uz B92. Za sat vremena sledi novi blog za meč Urugvaj – Kostarika.
KRAJ!
Kolumbija je ubedljivo savladala Grčku 3:0. Armero je doneo prednost u petom minutu, duplirao ju je Gutijeres u 58, a konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena postavio je Rodriges.

Meč u Belo Horizeonteu obeležila je čvrsta igra dva tima, Grci su imali više loptu u posedu, ali su Kolumbijci bili konkretniji ispred gola.

Sjajno su iskoristili retke šanse koje su imali i pokazali da će I bez Radamela Falkaa biti veoma opasan rival svima.
GOOOOOL!
Kolumbija je dotukla Grčku. Vodi 3:0. Džejms Rodriges je krunisao golom sjajnu partiju.

Sjajna akcija Kolumbijaca, Kvardaro je petom prosledio loptu Rodrigesu koji je preciznim udarcem po zemlji postigao šesti gol za reprezentaciju.
Šutevi
Treća izmena i u Grčkoj, ulazi još jedan iskusni igrač, Jorgos Karagunis umesto Konea.
Grčka se predala.
Dobar pokušaj Samarasa, gađao je sa ivice šesnaesterca donji levi ugao, ali je lopta prošla pored stative u gol-aut.
Desetak minuta do kraja meča, Kolumbija je verovatno osvojila tri boda.
Milan
Gekas doktor... Nije ovo bilo lako promašiti,

Beta/AP Photo
Trivia
2:0 je najubeljdivija pobeda koju je Kolumbije ostvarila na Mundijalu, tim rezultatom je savladala UAE 1990. i Švajcarsku 1994.
Dvostruka izmea u Kolumbiji u roku od 30 sekundi, Pekerman je izveo strelce Armera i Gutijeresa, a na teren poslao mladog Arijas i iskusnog Džeksona Martinesa.
Nekoliko minuta ofanzivnije igre Grčke, ali nema opasnosti za Ospinu.
Menja i Pekerman, osvežava vezni red, umesto Agilara uveo je Mehiju,
Teo Gutijeres je postigao 13. gol u svom 31. nastupu za Kolumbiju.

Da ne ureknemo, ali Amerikanac Mark Gajer je čini se prvi sudija koji na ovom SP sudi bez greške. Za sad.
Džoker
Šansu dobije Kostas Mitroglu, najbolji strelac Grčke u kvalifikacijama. Zmaenio je Gekasa koji je promašio zicer nekoliko minuta ranije.
Neverovatan promašaj Gekasa, Grci retko imaju ovakve šanse, ne smeju da ih propuštaju.
Prečka!
Grčka je propustila šansu da se vrati u meč. Gekas je sa pet metara glavom pogodio prečku!
GOOOOOL!
Kolumbija vodi 2:0! Teofilo Gutijeres!

Nakon kornera sa desne strane jedan igrač Kolumbije je zahvatio loptu na prvoj stativi, ona je produžila na peterac gde se sjajno snašao Gutijeres i samo je gurnuo u mrežu.
Prva izmena
Promena u timu Grčke, izašao je Salpingidis, ušao Fetfacidis.
Prva izmena
Ples

Uz svoj tim
Radamel Falkao sa tribina prati duel Kolumbije i Grčke. Mogao je na odmor, ali je ostao uz tim.
Prva pretnja
Sjajan šut Džejmsa Rodrigesa sa ivice kaznenog prostora, iako je imao rivala 'na leđima', ali Karnezis odlično brani.
El_Shaarawy
Koliko ja vidim, Grèka igra fudbal, Kolumbija u bunkeru...
Nastavak
Počelo je drugo poluvreme između Kolumbije i Grčke.
Trivia
Santos je izgubio samo tri od 26 takmičarskih mečeva otkako vodi Grčku, dobio je 17.
Samaras mora pronaći rešenje za Sunigu.

Fernando Santoš (selektor Grčke) pre meča
Moj tim æe igrati na pobedu, imamo želju da pobedimo. To je naš identitet. Najvažniji deo tim je tim, ako se oslonimo samo na odbranu sigurno æemo izgubiti. Kolumbija je snažna, ali Grèka ima sposobnost da proðe grupnu fazu.
Odstupaju
Kolumbijci imaju mnogo problema sa dodavanjima na ovom meèu, ali su Rodriges i Jepes bili nepogrešivi.
Poluvreme
Kraj prvih 45 minuta. Kolumbija vodi 1:0 golom Armera iz 5. minuta. Meč je obeležila očekivano čvrsta igra bez mnogo pravih šansi.

Grci su imali veći posed lopte i više šutirali ka golu rivala, ali osim pokušaja Konea u poslednjem minute prvog dela nisu ozbiljnije ugrozili Ospinu.

Verovatno najslabije poluvreme na ovom Mundijalu.
Sjajan šut, još bolja parada
Konačno u poslednjem minute prava gol šansa za Grčku, Kone je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je se Ospina sjajno bacio i spasao gol Kolumbije.
Kolumbijicima nedostaje bolja pas igra kako bi bili mnogo opasniji po gol Grčke, nekoliko loših pasova ih je koštalo možda i golova.
Bliži se kraj prvog poluvremena, osim gola Armera, nije bilo većih uzbuđenja u Belo Horizonteu.
Porodica

Novi opasan centaršut Kolumbijaca, lopta je preletela na drugu stavu do Rodrigesa koji hvata volej, ali šutira preko gola.
Dobra kombinacija udarnog tandem Kolumbije Rodrigesa i Gutijeresa, ali Manolas izbacuje loptu u korner.
Grci sve opasniji, stižu do prvog kornera, ali Ospina još uvek nije ozbiljno ugrožen.
abc
Zaspao sam.
Prva konkretnija pretnja Grka, pokušao je Torosidis glavom posle prekida, ali je šutirao pored gola.
Savršen tajming
Armero je postigao svoj tek drugi gol za Kolumbiju u 54. nastupu. Prvi je dao pre više od godinu dana.

Beta/AP photo
Trivia
Kolumbija je dobila samo tri od prethodnih 13 utakmica na Svetskim prvenstvima.
Kolumbija opet ima inicijativu, nekoliko napada po ređe upotrebljivanoj levoj strain preko Ibarba, ali su ga Grci uspešno čuvali.
Čije je odbrana bolja?
Kolumbija je primila samo 13 golova u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, najmanje od svih u južnoameričkoj zoni.
Taktika
Kolumbijci forsiraju desnu stranu, Grci kroz sredinu.
Nekoliko mirnih minuta u Belo Horizonteu, bez konkretnih akcija obe selekcije.
Trivia
Grčka je primila gol na svih sedam mečeva na Svetskim prvenstvima. S druge strane, nije postigla gol na pet od poslednjih šest utakmica.
Grčka se oslobodila početnog pritiska Kolumbije, ali je daleko od gola rivala.

Hose Pekerman (selektor Kolumbije) pre meča
Ovaj tim je porodica, naravno da æe nam nedostajati Falkao, ali verujem da smo i ovako snažni. U to æete se sami uveriti.
GOOOOOL!
Kolumbija vodi 1:0! Pablo Armero!

Kvadrado je sa desne strane poslao loptu po zemlji u sredinu šesnaesterca, Džejms Rodriges ju je propustio, a na 12 metara ju je dočekao Armero i po zemlji poslao uz levu stativu.
Pomalo neočekivano selektor Kolumbije Pekerman je na klupi ostavio čak trojicu napadača, Ramosa, Martinesa i Baku. Samo je Gutijeres isturen.
Počeo je prvi meč grupe C između Kolumbije i Grčke.
Ravna Romanija
Grci od 2004. godine nikada nisu ništa uradili na bilo kom takmièenju!!! Ovo Kolumbija dobija 1-0.
Formacije

test
Sastavi
Kolumbija (4-2-3-1): Ospina – Armero, Jepes, Sapata, Medina – Sančes, Agilar – Ibarbo, Kvadrado, Rodriges – Gurijeres;

Grčka (4-2-3-1): Karnezis – Holebas, Papastatopulos, Manolas, Torosidis – Kone, Maniatis – Salpingidis, Kacuranis, Samaras – Gekas.
Pratite meč sa nama
Učestvujte interaktivno u praćenju utakmice na B92, putem komentara ili na heštegu #b92brazil na Tviteru.
Uslovi za igru
Temperatura u Belo Horizonteu je pristojnih 24°C, dok je vlažnost vazduha 51%, nešto niža nego u petak.
Ključni igrači
Kolumbija – Najveći pritisak biće na Teofilu Gutijeresu, dobio je Falkaovu "devetku" pa se od njega očekuje da puni protivničke mreže.

GrčkaKostas Mitroglu je najbolji strelac Grčke, međutim iza njega je sumornih 6 meseci u Fulamu. Krenuće sa klupe, možda bude dobitni džoker.

Ključni igrači:
Statistika
Grčka je izgubila više od 80% utakmica na Svetskim prvenstvima, gori je samo El Salvador koji je izgubio sve.

Kolumbija je bila najofanzivniji tim u južnoameričkim kvalifikacijama, imala je čak 99 šuteva. Tolika kanonada će joj biti potrebna da bi srušila grčki odbrambeni bedem.
Grčka je takođe ostvarila jedan trijumf na poslednjem Svetskom prvenstvu, u Južnoj Africi pre četiri godine, kada je savladana Nigerija sa 2:1. Najveći adut joj je čvrsta odbrana.

Kolumbija je na poslednjem Mundijalu na kojem je učestvovala, 1998. godine u Francuskoj, ostvarila samo jednu pobedu, nad Tunisom 1:0. Navijači se nadaju uspesima iz prve polovine 90-ih.

Veteran debitant
Defanzivac Kolumbije Mario Jepes debituje na Svetskom prvenstvu u svom 99. nastupu za reprezentaciju Kolumbije. Prvi meč odigrao je 1997. godine.

Sudije
Pravdu će deliti: Mark V. Gajger (glavni/SAD), Mark Šon (pomoćni 1/SAD), Džo Flečer (pomoćni 2/Kanada), Arileza Fagani (četvrti/Iran)
Meč se igra na stadionu Minerao u Belo Horizonteu, kapaciteta 58.259 mesta.