English | Shqip

Click Here!
B92SpecijaliIzbori 2003Izborne liste
     
 

Naslovna strana specijala

Galerija fotografija parlamentarnih izbora 2003 Beograd, 30. 12. 2003.
Lideri DHSS-a Vladan Batić i Milan St. Protić na pres konferenciji (FoNet)

Tekstovi iz štampe

 
 
 
 
 

Istraživanja javnog mnjenja

Istorijat izbora

Enciklopedija izbora

Izborne vesti

Konačni podaci RIK o broju mandata

Stranke koje su prešle cenzus:
Stranka % br. glasova mesta
SRS 27,6 1,056,256 82
DSS 17,7 678,031 53
DS 12,6 481,249 37
G 17 plus 11,5 438,422 34
SPO i NS 7,7 293,082 22
SPS 7,6 291,341 22
       
Stranke koje nisu prešle cenzus:
Stranka % br. glasova  
Zajedno za Toleranciju 4,2 161765  
DA 2,2 84463  
Narodno jedinstvo 1,8 68537  
Otpor 1,6 62545  
Samostalna Srbija 1,1 45211  
SNS/NB 0,7 27596  
Liberali Srbije 0,6 22852  
Reformisti Vojvodine 0,5 19464  
Odbrana i pravda 0,4 18423  
PSSD 0,3 14113  
Laburistička partija 0,1 4666  
JUL 0,09 3771  
Savez Srba Vojvodine 0,07 3015  
       
Biračko telo      
Broj upisanih 6.511.450    
Izašlo 3825471    
Važećih 3.775.716    
Nevažećih 49.755    
Procenat izlaznosti 58,75%  

 

 

[Nagradna igra "Virtuelni izbori"]

OTPOR
Tri principa na kojima počiva Otpor, najmlađa partija na političkoj sceni, jesu sloboda, solidarnost i pravda. Cilj stranke je slobodno, otvoreno, pravedno i demokratsko društvo koje za vrhunsko načelo ima ličnost pojedinca, ali i građanska, sekularna i laička država.

Nosilac liste je profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Čedomir Čupić.

 
Red. broj   Ime i prezime Datum rođenja Zanimanje
1.   Čedomir Čupić profesor univerziteta Beograd
2.   Dušan Avramović lekar specijalista Beograd
3.   Ljiljana Ajtić specijalista medicine - biohemije Beograd
4.   Ivan Aleksić direktor privatnog preduzeća Beograd
5.   Roland Almaši student Kanjiža
6.   Željko Andrijanić profesor engleskog jezika Kraljevo
7.   Silvana Andrić dipl. mašinski inženjer Kraljevo
8.   Borislav Anđelić filmski kritičar Beograd
9.   Branislav Anđelković kulturolog - saradnik Beograd
10.   Vladimir Atanacković student Šabac
11.   Danilo Baković elektrotehničar računara Beograd
12.   Salih Balić dipl. veterinar Tutin
13.   Erdžan Bahtijarević student Tutin
14.   Marko Backović profesor univerziteta Beograd
15.   Bojana Bačević-Pavlov dipl. ekonomista Pirot
16.   Zoltan Bede poslastičar Kanjiža
17.   Julija Belej student Beograd
18.   Stevan Belić komercijalista Beograd
19.   Radovan Belošev stonoteniser Novi Kneževac
20.   Nenad Belčević student Beograd
21.   Slavica Bera socijalni radnik Beograd
22.   Miodrag Blagojević privatni preduzetnik Koceljeva
23.   Srđan Bogaroški dipl. ing. mašinstva Zrenjanin
24.   Zorica Bojković dipl. ing. šumarstva Beograd
25.   Branislav Boričić profesor univerziteta Beograd
26.   Tomislav Bugarski dipl. ekonomista Šabac
27.   Ištvan Burger privatni preduzetnik Ada
28.   Erna Varga-Radosavljević lekar - stomatolog Beograd
29.   Srđan Varićak student Sombor
30.   Novak Vitković ekonomski tehničar Kragujevac
31.   Todor Višekruna lekar - anesteziolog Pančevo
32.   Borislav Vlahović ekonomista Beograd
33.   Darko Vlahović advokat Beograd
34.   Ilija Vraneš dipl. ekonomista Novi Sad
35.   Snežana Vujačić advokat Beograd
36.   Zorica Vuković dipl. pravnik Beograd
37.   Aleksandar Vuksanović dipl. ing. građevine Šid
38.   Miloš Gagić apsolvent Filozofskog fakulteta Bačka Palanka
39.   Ivan Galebović novinar Beograd
40.   Gordana Gašić ekonomista Beograd
41.   Dragan Gligorijević dipl. ekonomista za hotelijerstvo Beograd
42.   Dušan Glišić asistent na Mašinskom fakultetu u Beogradu Beograd
43.   Svetozar Grgin dipl. pravnik Beograd
44.   Milan Grujić lekar Beograd
45.   Biljana Grujić-Kovijanić lekar specijalita-kardiolog Pančevo
46.   Lidija Darmanović balerina Beograd
47.   Goran Dašković novinar Valjevo
48.   Žarko Delević lekar specijalista - psihijatar Beograd
49.   Viktor Dognar poljoprivredni tehničar Kanjiža
50.   Jelica Dukić novinar Loznica
51.   Ljiljana Đaković novinar Kruševac
52.   Dejan Đačanin voditelj-spiker Šid
53.   Nena Đorđević stručni saradnik prodaje Kragujevac
54.   Snežana Đorđević profesor univerziteta Beograd
55.   Nenad Đukin programski producent Nova Crnja
56.   Milena Đurđević penzioner Beograd
57.   Nenad Đurđević dipl. pravnik Beograd
58.   Boban Đurić student Kuršumlija
59.   Zoran Đurić privatni preduzetnik Beograd
60.   Milenko Đurić profesor istorije Kraljevo
61.   Vladimir Žarković student Kruševac
62.   Aleksandar Žeželj advokat Beograd
63.   Dragan Živković inženjer zaštite na radu Beograd
64.   Milojica Živković dipl. ekonomista Vrbas
65.   Miroljub Živković komercijalista Beograd
66.   Ivan Zarić rukovalac brane HE Đerdap Kladovo
67.   Duško Zdravković student Kraljevo
68.   Mladen Zdujić carinik Beograd
69.   Ivan Ivanović student Požarevac
70.   Božidar Ivančević advokat Sombor
71.   Zoran Ivković dipl. ing. građevine Velika Plana
72.   Zoran Ivošević profesor univerziteta Beograd
73.   Vojislav Ilić dipl. saobraćajni inženjer Prokuplje
74.   Nikola Ilić dipl. pravnik Šabac
75.   Bojan Janković mašinski tehničar Jagodina
76.   Ranko Janković dipl. pravnik - policajac Babušnica
77.   Aleksandra Janjić dipl. ing. poljoprivrede Pančevo
78.   Dušan Janjić naučnik Beograd
79.   Dejan Jevtić dipl. mašinski inženjer Kragujevac
80.   Jasenka Jevtić profesor geografije Kruševac
81.   Dejan Jovanović lekar specijalista - hirurg Beograd
82.   Živorad Jovanović ekonomista Trstenik
83.   Miki Jovanović mašinski inženjer Majdanpek
84.   Milan Jovanović lekar specijalista - hirurg Kruševac
85.   Milena Jovanović profesor univerziteta Beograd
86.   Slavoljub Jovanović dipl. ekonomista Kragujevac
87.   Slobodan Jovanović mašinski tehničar Kragujevac
88.   Dragan Jovićević agronom Novi Sad
89.   Olgica Jovičin ekonomista Zrenjanin
90.   Jagoda Jorga profesor univerziteta Beograd
91.   Čedomir Jošović dipl. mašinski inženjer Kragujevac
92.   Dušan Juvanin građevinski tehničar Zrenjanin
93.   Dejan Karamarković referent marketinga Trstenik
94.   Radenko Kenjić privatni preduzetnik Kragujevac
95.   Lidija Kiš-Pal fizioterapeut Ada
96.   Robertino Knjur dipl. ing. mašinstva Subotica
97.   Miroslav Kovač aviomehaničar Stara Pazova
98.   Nada Kovačević lekar spec-internista, profesor univerziteta Beograd
99.   Filip Kovačević dipl. istoričar umetnosti Šabac
100.   Miroslava Kovački advokat Pančevo
101.   Jasmina Kokić student Apatin, Prigrevica
102.   Helena Kolesar dipl. politikolog za međunarodne poslove Šid, Berkasovo
103.   Nenad Konstantinović advokat Beograd
104.   Oskar Konja student Subotica
105.   Miroslav Kostić tehničar gumarstva Majdanpek
106.   Miroslav Krejović dipl. ekonomista Čajetina, Zlatibor
107.   Andrija Krmpota dipl. ing. poljoprivrede S. Mitrovica
108.   Aleksandar Kronić apsolvent Poljopriv. fakulteta Sombor
109.   Duško Krstić student Beograd
110.   Vojin Kuzmanović lekar - psihijatar Požarevac
111.   Stanko Lazendić službenik Novi Sad
112.   Đorđe Lazić student Kruševac
113.   Petar Lacmanović privatni preduzetnik Zrenjanin
114.   Ivan Lekić matematički programer Beograd
115.   Predrag Lečić marketing menadžer Kladovo
116.   Radivoj Ličina profesor fizičke kulture Šid
117.   Aleksandar Lukić dipl. politikolog Požarevac
118.   Goran Lukić RTV producent S. Mitrovica
119.   Zoran Maksimović nastavnik Varvarin
120.   Nikola Maksimović advokat Užice
121.   Mihailo Maletin profesor univerziteta Beograd
122.   Aleksandar Mandarić veroučitelj Ub
123.   Beba Mareček nastavnik Stara Pazova
124.   Virdžinija Marina-Guzina reditelj Vršac
125.   Jovan Marinković umetnik Kruševac
126.   Miodrag Marinković mašinski tehničar Paraćin
127.   Dušanka Marić dipl. pravnik Lučani
128.   Aleksandar Marković student Beograd
129.   Miladin Marković građevinski inženjer Beograd
130.   Momir Marković saobraćajni inženjer Beograd
131.   Nenad Marković sportista Beograd
132.   Slobodan Marković istoričar Beograd
133.   Vladimir Marović profesor filozofije Kraljevo
134.   Ivan Marović aps. mašinskog fakulteta Beograd
135.   Jelena Mijatović dipl. ekonomista Beograd
136.   Melita Milatović nastavnik Vrbas
137.   Danijel Miletić dipl. geograf Paraćin
138.   Srđan Milivojević dipl. ing. poljoprivrede Kruševac
139.   Rade Milić student Beograd
140.   Bogoljub Milosavljević profesor univerziteta Beograd
141.   Nevenka Milošević direktor osnovne škole Jagodina
142.   Predrag Milošević dipl. pravnik Prokuplje
143.   Suzana Milošević dipl. pravnik Paraćin
144.   Jelena Minić PTT inženjer Kruševac
145.   Aleksandra Mirović apsolvent na FPN Beograd
146.   Aleksandra Mirčetić lekar Beograd
147.   Goran Mitrović dipl. ing. mašinstva Šid
148.   Nebojša Mićić ekonomista Beograd
149.   Stevan Mićić dipl. ing. arhitekture Beograd
150.   Zvonimir Mihajlović dipl. ing. tehnologije Paraćin
151.   Ivana Mihajlović dipl. filolog Beograd
152.   Saša Mogić dipl. pravnik Beograd
153.   Slavica Mušikić trgovac Beograd
154.   Vladimir Nastasijević apsol. sportske akademije, trener veslanja Majdanpek
155.   Aleksandar Nastić profesor književnosti Kula
156.   Lazar Nejković lekar Beograd
157.   Nemanja Nešić student Užice
158.   Branimir Nikolić trgovac Subotica
159.   Jovica Nikolić dipl. ing. mašinstva Trstenik
160.   Dragan Ninković saobraćajni tehničar Beograd
161.   Dragan Okovacki specijalista za automatiku Novi Kneževac
162.   Daliborka Oreščanin student Beograd
163.   Branko Pavlović organizator programa Loznica
164.   Zoran Pavlović slikar Beograd
165.   Ivana Pavlović dipl. ing. građevine Beograd
166.   Dragana Pajković advokat Pančevo
167.   Tamara Pajković direktor komercijale Beograd
168.   Marina Pantelić nastavnik Valjevo
169.   Suzana Perlić nastavnik Beograd
170.   Saša Petaković lekar specijalista interne medicine Trstenik
171.   Slobodan Petković profesor univerziteta Beograd
172.   Živko Planić dipl. ekonomista Novi Sad
173.   Radenko Popić VKV radnik Novi Sad
174.   Predrag Popović stomatolog specijalista Zrenjanin
175.   Slobodan Prvulov penzioner Beograd
176.   Božo Prelević advokat Beograd
177.   Branko Pupovac penzioner, humanitarni radnik Beograd
178.   Milica Purić lekar Beograd
179.   Bojan Radenković dipl. ing. elektrotehnike Paraćin
180.   Goran Radivojević mašinski tehničar Stara Pazova
181.   Miloslav Radivojević lekar specijalista - urolog Kruševac
182.   Slavica Radin dipl. etnolog Beograd
183.   Slobodan Radisavljević lekar specijalista - hirurg Velika Plana
184.   Viktor Radović dipl. arhitekta Kraljevo
185.   Sredoje Radojčić učitelj u penziji Kikinda
186.   Aleksandar Radošević stjuard Beograd
187.   Miloš Rajković novinar Beograd
188.   Vlado Rakić saobraćajni tehničar Valjevo
189.   Dobrila Ranđelović profesor psihologije Valjevo
190.   Đorđe Ranković advokat Požarevac
191.   Predrag Racić student Kragujevac
192.   Radomir Reljić redovni član Srpske akademije nauka i umetnosti Beograd
193.   Snežana Repac dipl. ekonomista Novi Sad
194.   Ivan Rodi student Beograd
195.   Uroš Rosić dipl. elektroinženjer Beograd
196.   Tatjana Rosić-Ilić naučni radnik, književni kritičar Beograd
197.   Danijela Savić dipl. fizičar Užice
198.   Đorđe Savić magistar mašinskih nauka Užice
199.   Ljubodrag Savić poljopriv. proizvođač Trstenik
200.   Jelica Santrač magistar tehničkih nauka Subotica
201.   Branko Sbutega lekar -primarijus ortoped Beograd
202.   Atila Siveri nastavnik, Tehnička škola Senta
203.   Ivana Simić student Beograd
204.   Marko Simić student Užice
205.   Nikola Simić advokat Beograd
206.   Slobodan Simić privatni preduzetnik Valjevo
207.   Branko Simonovski električar za automatiku Subotica
208.   Bojan Slović dipl. ing. mašinstva Prokuplje
209.   Slobodan Smiljanić elektrotehničar Ljubovija
210.   Zoran Spremo novinar Pančevo
211.   Svetlana Stamenković trgovac Beograd
212.   Aleksandar Stanković dipl. pravnik Šabac
213.   Slaviša Stanojević elektrotehničar Bor
214.   Miša Stanojlović student Zaječar
215.   Vuk Stašević student Kraljevo
216.   Bojan Stevanović dipl. ing. poljoprivrede Beograd
217.   Uroš Stepanov dizajner enterijera Zrenjanin
218.   Dušan Stojaković dipl. filmski i TV producent Beograd
219.   Ivan Stojanović ekonomista Leskovac
220.   Novak Stojanović elektrotehničar Majdanpek
221.   Milan Tasić dipl. ing. melioracija Beograd
222.   Ivan Tešić dipl. ing. menadžmenta Zrenjanin
223.   Branislav Todorović dipl. mašinski inženjer Beograd
224.   Milutin Tomović advokat Pančevo
225.   Predrag Topalović elektrotehničar Varvarin
226.   Dima Trajković profesor univerziteta Niš
227.   Ljubiša Trajković lekar specijalista Kladovo
228.   Žarko Trebješanin profesor univerziteta Beograd
229.   Slobodan Trifunović dipl. ing. mašinstva Kraljevo
230.   Slavko Ćelap radnik na upr. poslovima Titel
231.   Gordana Ćirić-Krstić profesor na Akademiji primenjenih umetnosti Beograd
232.   Svetlana Ćirić-Ćuković dipl. ing. šumarstva Beograd
233.   Aleksandar Ćurčić advokat Beograd
234.   Indira Hadžagić novinar Prijepolje
235.   Slobodan Homen advokat Beograd
236.   Đerđ Horvat sociolog Mali Iđoš
237.   Rijad Hodžić profesor nemačkog i turskog jezika Sjenica
238.   Ana Hrnjak spec. prava Evropske Unije Beograd
239.   Branislav Cvetković novinar Beograd
240.   Zorica Cvetković kustos-etnolog Prokuplje
241.   Nemanja Crnić radnik S. Mitrovica
242.   Srđan Čanković inženjer Sombor
243.   Jasmina Čomić referent Trstenik
244.   Aida Šabić nastavnik, ing.tekstilne tehnologije Subotica
245.   Siniša Šikman privatni preduzetnik Beograd
246.   Dušan Škorić nastavnik, istoričar umetnosti Sombor
247.   Đorđe Škorić tehničar maš.energetike Beograd
248.   Branimir Šoškić profesor istorije Kruševac
249.   Dubravka Štajner profesor univerziteta Novi Sad
250.   Aleksandra Šupica dipl. pravnik Beograd




G17 plus - Miroljub Labus

 

Srpska radikalna stranka - dr Vojislav Šešelj

 

Demokratska stranka Srbije - Vojislav Koštunica

 

Demokratska alternativa - Nebojša Čović

 

Demokratska stranka - Boris Tadić

 

Srpski pokret obnove - Nova Srbija - Vuk Drašković - Velimir Ilić

 

Za narodno jedinstvo prof Borislav Pelević i Marijan Ristićević

 

Socijalistička partija Srbije - Slobodan Milošević

 

Samostalna Srbija - dr Vladan Batić

 

Odbrana i pravda - Vuk Obradović i Borivoje Borović

 

Zajedno za toleranciju - Čanak, Kasa Ljajić

 

Liberali Srbije - Dušan Mihajlović

 

Reformisti - socijaldemokratske partije Vojvodine - Srbije, Miodrag - Mile Isakov

 

Socijalistička narodna stranka - Narodni blok, general Nebojša Pavković

 

Privredna snaga Srbije i dijaspora - Branko Dragaš

 

Laburistička partija Srbije - Dragan Milovanović

 

Savez Srba Vojvodine - Dušan Salatić

 

Jugoslovenska levica - JUL