Automobili

Ponedeljak, 25.04.2016.

14:38

U ovom automobilu sve je podređeno jednom putniku

Volvo je predstavio koncept unutrašnjosti superluksuzne Excellence verzije nove limuzine S90, koja je koncipirana tako da pruži sve pogodnosti onome ko se vozi na zadnjem desnom sedištu automobila.

U ovom automobilu sve je podređeno jednom putniku

Kako bi se okruženje podredilo jednom putniku, na mestu suvozačevog sedišta nalazi se multifunkcionalna konzola, koja između ostalog sadrži veliki sklopivi ekran. Displej se po potrebi izvlači a osim u zabavne, multimedijalne svrhe može da posluži i kao kompjuterski monitor pa se tokom vožnje kabina pretvara u radni kancelarijski prostor.

Za potrebe osveženja tu je mali hladnjak koji se nalazi u centralnom delu naslona zadnje klupe, a funkcijama klime i grejanja sedišta upravlja se pomoću posebnog touchscreen uređaja koji se izvlači iz središnjih naslona za ruke: Volvo objašnjava da je ideju za novi koncept unutrašnjosti modela S90 dobio nakon pozitivnih reakcija na sličan koncept Lounge Console putničke kabine SUV-a XC90.

Ovog puta, pored raznih luksuznih sadržaja, želeli smo da enterijer ima formu umetničkog dela - sklupture, kažu u toj kompaniji.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

1 d

Podeli: