Aktuelno 0

25.01.2025.

21:19

Nova fotografija kralja Čarlsa oduševila javnost FOTO

Bakingemska palata objavila je novu fotografiju britanskog kralja Čarlsa.

Izvor: Tanjug

Nova fotografija kralja Čarlsa oduševila javnost FOTO
EPA-EFE/NEIL HALL

Podeli:

Naime, na istoimenoj fotografiji kralj Čarls nosi kilt - škotsku mušku suknju sa preklopom, sašivenu od tartana nazvanog u njegovu čast, a fotografija je objavljena povodom obeležavanja rođendana škotskog pesnika Roberta Bernsa.

 

Bernsova večera je godišnja proslava u čast pesnika koji je autor mnogih škotskih pesama, a obično se održava na dan pesnikovog rođendana, 25. januara, poznatog kao Bernsova noć.

 

 

Na objavljenoj fotografiji kralj Čarls stoji u biblioteci u dvorcu Balmoral, kraljevskom porodičnom letnjikovcu u Škotskoj, i nosi kilt od tartana i kravatu u odgovarajućim bojama, preneo je Rojters.

 

Tartan je tkanina kariranog dezena koji se sastoji od ukrštenih horizontalnih i vertikalnih pruga različite širine i u više boja, a u svetu je prepoznatljiva kao škotska narodna nošnja.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

21 h

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Podeli: