Aktuelno 0

13.12.2024.

15:25

U Holivudu napravljen hotel za beskućnike FOTO

Los Anđeles je pokrenuo program "Inside Safe", koji beskućnicima omogućava da se smeste u hotele, dok primaju socijalne usluge i dok im se ne pronađe trajni smeštaj.

Izvor: Tanjug

U Holivudu napravljen hotel za beskućnike FOTO
Shutterstock/21 Aerials

Podeli:

U Kaliforniji, koja ima najveći broj beskućnika u zemlji, sa oko 186.000 ljudi bez doma, od kojih je 45.000 u Los Anđelesu, gradonačelnica Karen Bas istakla je da je neophodno da se pronađe dugoročno rešenje za taj problem, preneo je Rojters.

"Govorimo o više od 40.000 ljudi. Gde ćete ih smestiti ako ih ne smestite u domove?", rekla je Karen  Bas nakon što je otvorila zgradu u koju je smešteno 58 beskućnika.

Program "Inside Safe" pomogao je hiljadama beskućnika da se smeste u hotele ili prihvatilišta.

Kritičari navode da je u nekim slučajevima policija bila previše stroga, ali program je pomogao da se sa ulica uklone šatori, dok su korisnici programa dobili pomoć u vidu socijalnih usluga.


U budžetu grada za fiskalnu godinu 2023–24, izdvojeno je gotovo 1,3 milijarde dolara za rešavanje problema beskućnika, od čega je 250 miliona dolara namenjeno pomenutom programu.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Aktuelno

Oglasio se Tramp

Novi predsednik SAD, Donald Tramp, rekao je da će "najverovatnije" nakon inauguracije da odobri rok od 90 dana za rešavanje pitanja TikToka.

19:21

18.1.2025.

1 d

Podeli: