Aktuelno 0

21.08.2026.

19:30

"Dejli Mejl" slavi nakon trijumfa nad princom Harijem

ANL, izdavač lista Dejli meil saopštila je nakon odluke suda u sporu koji su princ Hari i još šestoro tužilaca vodili protiv njih, da slavi još jednu ubedljivu pobedu za list i njegovo novinarstvo.

Izvor: Tanjug

"Dejli Mejl" slavi nakon trijumfa nad princom Harijem
Thomas Krych / Zuma Press / Profimedia

Podeli:

Presuda predstavlja "razornu kritiku pokušaja da se unište jedan list i ugled njegovih novinara, urednika i rukovodilaca", saopštila je kompanija, prenosi Skaj njuz.

U saopštenju kompanije se navodi da presuda predstavlja razornu kritiku pokušaja da se unište jedan list i ugled njegovih novinara, urednika i rukovodilaca.

Možda vas zanima

Mnogo pre početka suđenja, advokati tužilaca znali su da je njihov glavni svedok negirao da je izneo besmislene tvrdnje na kojima su tužbe bile zasnovane, naveo je izdavač.

"Uprkos tome što su time propali dokazi koji bi potkrepili izuzetno ozbiljne optužbe za 'gnusne kriminalne aktivnosti, krivična dela i užasne i za osudu dostojne tajne radnje' koje je navodno počinio Dejli mejl, one su bile istaknute u senzacionalističkom saopštenju za medije izdatom u ime baronese Lorens, princa Harija i drugih tužilaca, izuzev ser Sajmona Hjuza", istakla je kompanija ANL.

Dejli Mejl slavi nakon trijumfa nad princom Harijem
Credit: ZUMAPRESS.com / MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Kompanija je dodala da optužbe nisu povučene, već da su zastupane sve do samog kraja suđenja.

Ona je navela da je time na Dejli meil stavljen ogroman teret da brani ugled svojih nevinih novinara i samog lista.

"Istina je da ove nečuvene tužbe nikada nije trebalo da budu podnete. Činjenica da se sa njima nastavilo, otvara uznemirujuća pitanja o postupanju pojedinih pripadnika pravne profesije", navodi se u saopštenju.

Možda vas zanima

Princu Hariju i ostalim šestoro tužilaca u sudskom postupku protiv izdavača britanskog lista "Dejli meil" naloženo je da plate početnih 9,54 miliona funti sudskih troškova, nakon što su izgubili spor pred Visokim sudom u Londonu.

Grupu tužilaca, pored princa Harija, činili su i muzičar Elton Džon, glumica Liz Harli i baronesa Dorin Lorens. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: