Aktuelno 0

22.07.2026.

17:37

Isplivali jezivi detalji ubistva operskog pevača: Izboden 70 puta

Operski pevač nominovan za nagradu Gremi, Jubilant Sajks, preminuo je od posledica više od 70 ubodnih rana, pokazali su rezultati obdukcije.

Izvor: Index.hr

Isplivali jezivi detalji ubistva operskog pevača: Izboden 70 puta
PLANET PHOTOS / Planet / Profimedia

Podeli:

Za ubistvo 71-godišnjeg muzičara, koje se dogodilo u decembru prošle godine u njegovom domu u Santa Moniki, osumnjičen je njegov sin Mikah Sajks, piše Pejdž Siks.

Rezultati obdukcije

Kancelarija mrtvozornika u Los Anđelesu zvanično je proglasila Sajksovu smrt ubistvom. Kao uzrok smrti u dokumentaciji, do koje je došao magazin US Weekly, navedene su "višestruke ubodne rane".

Medicinski izveštaj navodi da su na telu muzičara pronađene najmanje 73 povrede. Od toga je 68 naneto oštrim predmetom, dok je pet povreda nastalo usled delovanja tupe sile.

U napadu je korišćen zakrivljeni nož sa sečivom dugim oko 23 centimetra, ali i teg težak 4,5 kilograma, na kojem su pronađeni tragovi krvi.

Toksikološki nalaz potvrdio je da u Sajksovom organizmu u trenutku smrti nije bilo tragova ilegalnih droga niti lekova koji se izdaju na recept. Smrt je proglašena na mestu zločina.

Supruga opisala poslednje trenutke

Izveštaj mrtvozornika sadrži i izjavu Sajksove supruge Cecilije, koja je opisala poslednje trenutke svog supruga. Ona je navela da njihov sin Mikah ima "dokumentovanu istoriju mentalnih bolesti" i da je on "izbo i ubio" Jubilanta.

Možda vas zanima

"Supruga je bila pod tušem kada je čula supruga kako je doziva da pozove hitnu pomoć", navodi se u dokumentu.

"Kada je izašla iz kupatila, videla je njihovog odraslog sina kako stoji iznad Jubilanta i ubada ga predmetom koji je izgledao kao improvizovano hladno oružje sa sečivom."

Sin uhapšen zbog sumnje da je ubio oca

Policija je 31-godišnjeg Mikaha Sajksa uhapsila na mestu zločina 8. decembra 2025. godine i privela ga bez otpora. Tokom pretresa kuće pronađeno je i oružje kojim je zločin počinjen. Mikah je optužen za ubistvo svog oca.

Prema dostupnim informacijama, sin poznatog baritona godinama se borio sa problemima mentalnog zdravlja, a dijagnostikovana mu je šizofrenija.

Još 2017. godine jedna žena zatražila je zabranu prilaska i u zahtevu navela da Mikah pokazuje "znake mentalne nestabilnosti".

Možda vas zanima

"Njegovo ponašanje je nepredvidivo. Mikah predstavlja stvarnu pretnju... bio je nasilan i prema članovima svoje porodice", navodi se u tom zahtevu, koji prenosi Roling Stoun.

Mikah je ranije bio i prisilno hospitalizovan na psihijatriji nakon jednog pokušaja provale.

Trenutno se nalazi u pritvoru bez mogućnosti kaucije dok se procenjuje njegovo mentalno stanje. Sledeće sudsko ročište zakazano je za avgust ove godine.

Jubilant Sajks bio je u braku sa svojom srednjoškolskom ljubavi Cecilijom 37 godina. Zajedno su imali i sinove Medisona i Morgana.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

2 d

Podeli: