Nestala statua 0

01.05.2026.

13:22

Incident na aerodromu: Dobitnik Oskara ostao bez nagrade

Dobitnik Oskara Pavel Talankin bio je primoran da svoju nagradu, koja mu je pripala kao korežiseru i protagonisti filma "Gospodin Niko protiv Putina" preda na proveru na njujorškom aerodromu pre ukrcavanja na let, nakon čega je njegova zlatna figura nestala.

Izvor: Tanjug

Incident na aerodromu: Dobitnik Oskara ostao bez nagrade
Laurent VU / Sipa Press / Profimedia

Podeli:

Talankin je rekao da je figuru Oskara nosio u kutiji kao ručni prtrljag krenuvši na let za Nemačku u sredu, ali da ga je bezbednosna služba na Međunarodnom aerodromu "Džon F. Kenedi" zaustavila navodeći da bi figura mogla da bude upotrebljena kao oružje i da predstavlja bezbednosni rizik, prenosi danas BBC.

Međutim, kada je sleteo u Nemačku, shvatio je da figura nije vraćena.

Talankin je u Frankfurtu, gde je sleteo, izjavio da na ranijim letovima preko brojnih avio-kompanija nikada do sada nije imao problema sa unošenjem Oskara u avion, prenosi "Gardijan".

Kako je naveo, agent Lufthanze je pred let pozvao bezbednosni kontrolni punkt i ponudio da isprati Talankina do izlaza na pistu i zadrži figuru Oskara tokom leta, ali je agent aerodromske bezbednosne službe navodno odbacio bilo kakav kompromis.

Kompanija Lufthanza erlajns, koja je Oskarovcu pomogla da zapakuje nagradu u kutiju pred let, saopštila je da njen tim tretira incident "brižljivo i hitno" i da sprovodi "opsežnu unutrašnju potragu" za figurom.

Oskar je bio upakovan u kutiju da bi mogao da je unese u avion i smesti ispod sedišta kao proveren predmet.

Talankin, korežiser i protagonista dokumentarnog filma za koji je nagrađen, putuje sa Oskarom često da bi ga prikazao na događajima posle projekcija.

Tokom boravka u Njujorku, prikazao ga je studentima na univerzitetu posle projekcije dokumentarca.

Film "Gospodin Niko protiv Putina" prikaz je širenja ratne propagande u ruskoj školi u kojoj je Talankin radio, posle ruske invazije na Ukrajinu u februaru 2022. godine.

Talankin je trenutno u egzilu radi sopstvene bezbednosti i živi u Evropi.

Rusija je zabranila taj dokumentarac na tri striming platforme jer, kako navodi, "širi ekstremizam i terorizam".

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Evropa će goreti, ali bukvalno

Evropa je tokom 2025. zabeležila jednu od najtoplijih godina u istoriji, dok naučnici upozoravaju da bi 2026. mogla da bude još toplija zbog očekivanog jačeg El Ninja, pokazao je novi izveštaj Svetske meteorološke organizacije i programa EU Kopernikus.

9:21

29.4.2026.

2 d

Podeli: