Aktuelno 4

26.03.2026.

14:06

"Đavo je bio prvi influenser": Tvrdnja sveštenika užasnula mnoge VIDEO

Egzorcista, sveštenik Den Rihil, istakao je da je "đavo bio prvi influenser".

Izvor: B92.net

"Đavo je bio prvi influenser": Tvrdnja sveštenika užasnula mnoge VIDEO
lunamarina/Shutterstock

Podeli:

Nakon što je papa Lav XIV pre nekoliko dana bio domaćin samita egzorcista u Vatikanu, poznati sveštenik koji se bavi egzorcizmom otac Denm Rihil je poručio: "Đavo postoji i veoma je aktivan!

Rihil je gostovao u emisiji "TMZ uživo", gde je rekao da je tokom pandemije kovida 19 zabeležen veliki porast "demonske aktivnosti“, što je izazvalo ozbiljnu zabrinutost zbog globalnog rasta satanizma.

"Tokom kovida, slučajevi su se utrostručili, i mislim da je to pre svega zato što su crkve bile zatvorene, ljudi su bili zatvoreni kod kuće sa viškom slobodnog vremena, pa nisu radili ništa drugo osim što su se upuštali u 'sotonske rabote', i slučajevi su eksplodirali".


Egzorcista je govorio i o brojnim drugim aktuelnim temama, a dotakao se i toga kako razlikuje "đavolji rad" od opšteg trenda u porastu- toksičnosti našeg vremena.

"To je ista stvar. Možete reći da je sotona originalni, prvi influenser", rekao je Rihil. "On utiče na ljude da čine strašne stvari, i tu je pravi problem".

Njegove tvrdnje su izazvale lavinu komentara.

"Otac Den je zaista prešao sa Vol Strita na egzorcizam, a sada dolazi po kreatore TikToka. Niko nije bezbedan 2026. godine", naveo je jedan korisnkik platforme Iks.

"Satana liči na Lala iz serije 'Bolje zovi Sola', samo što ima sunca umesto očiju, ne pitaj odakle znam", našalio se drugi.

"Volim oca Rehila. Ima odličan podkast na Jutjubu. Njegova lična priča je neverovatna", naveo je treći.

Četvrti je uz komentar "đavoli su stvarni" podsetio na čuvenu izreku: "Najveći trik koji je đavo ikada izveo jeste da ubedi svet da ne postoji"- Šarl Bodler.

"Demonske radnike na TMZ-u koji su se smejali i navijali kada je Čarli Kirk ubijen, treba podvrći egzorcizmu", glasio je jedan od komentara.

"Prvobitni influenser bez ijednog pratioca na početku, koji je ionako sve pokvario. Očev stav o đavolu i društvenim mrežama je tačniji nego što ima pravo da bude", napisao je neko.

Podeli:

4 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: