Aktuelno 0

25.03.2026.

18:00

Ispraćen uz zvuke violine: Čerka glumca Radoja Čupića pročitala oproštajno pismo

Rodbina, prijatelji i kolege oklupili su se danas na Grdskom groblju u Novom Sadu na ispraćaju glumca Radoja Čupića, koji je preminui 23. marta

Izvor: B92.net

Ispraćen uz zvuke violine: Čerka glumca Radoja Čupića pročitala oproštajno pismo
F.S./ATAImages

Podeli:

Radoje Čupić preminuo je u ponedeljak u 68. godini, a na kremaciji su se okupili članovi porodice, supruga, sin i ćerka, kao i prijatelji i kolege.

Među prisutnima su bili i Aleksa i Jovana Balašević, naslednici poznatog kantautora Đorđa Balaševića, koji su došli da iskažu poštovanje.

Čupić je ispraćen uz zvuke svoje omiljene pesme, uz pratnju violine.

Ćerka Sara se oprostila od oca nežnim pismom:

"Upravo ti zveči alarm za lekove, dakle, sedam sati je uveče. Telefon ti inače zvoni i stižu obaveštenja, kao da ćeš moći svima njima da odgovoriš. Ležim i razmišljam da li si ti zaista bio toliko čudesan čovek ili samo ja to mislim jer si moj tata? Ni ja na svoje poruke ne odgovaram, ali čitam šta ljudi pišu o tebi i oni kažu da si bio čudesan i dobar. Svi dodaju to dobar. Bio si dobar i naivan. Neki su to koristili, među njima sam bila i ja. Znala sam da ako tebe nešto pitam, da će to sigurno moći. Znala sam da ako mene nešto zanima da ćeš ti to sigurno znati. Naučio si me svašta i ono najbitnije, a to je da se bez humora tone. Tog dana, par sati pre nego što ćeš otići, ja sam proverila da li si zaista tu i znam da jesi bio tu, jer sam uspela da te zasmejem. Posle sam razmišljala da li si se pravio samo zbog mene, ali to nije bitno, jer to znači da si makar razumeo.

Ispraćen uz zvuke violine: Čerka glumca Radoja Čupića pročitala oproštajno pismo
F.S./ATAImages

Danas kada smo obavljali sve te silne administrativne obaveze, gledala sam kroz prozor auta svet kako živi svoj život i pitala se Bože kakvi su, zar ne znaju šta se desilo? Sada je sve mirno, ali ne onako kao kad gledamo film u tišini ili kad te nema jer si negde, radiš. Ovo je neki novi mir, samo tvoj. Mučio si se mnogo, hteo si još i nisi se dao, zato imam osećaj kao da te je neko uzeo. Ipak, kad god se pogledam u ogledalo vidim da si i dalje tu. Tvoja Šušumiga."

Pored ćerke, Radoje je iza sebe ostavio i sina.

Pred samu kremaciju govor je održalo nekoliko glumčevih kolega sa kojima je godinama sarađivao u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu.

Nakon govora, Radoje je ispraćen uz muziku i gromoglasan aplauz prisutnih.

Radoje Čupić rođen je u Novom Sadu 3. februara 1958, bio je srpski glumac i pozorišni režiser. U rodnom gradu završio je osnovnu školu, gimnaziju i Akademiju umetnosti. Kao pozorišni glumac, ostvario se u više od 80 predstava, a zabeležio je i pedesetak filmskih i televizijskih rola.

Glumu je završio na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi profesora Dejana Mijača.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: