16.03.2026.
17:51
Preminuo Met Klark, glumac poznat po ulozi u filmu "Povratak u budućnost"
Glumac Met Klark, poznat po ulozi u filmu "Povratak u budućnost III", preminuo je u 89. godini, potvrđeno je medijima.
Prema TMZ-u, Klark je preminuo u svom domu u Ostinu, Teksas, nakon komplikacija izazvanih operacijom kičme.
Njegova porodica istakla je da je bio "glumac među glumcima" koji nije težio slavnim ulogama, već je više cenio rad sa dobrim ljudima. Dodali su da je "otišao onako kako je živeo – po svojim pravilima".
Klark će biti zapamćen po ulozi Čestera, barmena, u trećem delu serijala "Povratak u budućnost", u kojem glume Majkl Dž. Foks i Kristofer Lojd.
U dugogodišnjoj karijeri, Klark je ostvario brojne uloge, uglavnom u vestern filmovima. Karijeru je započeo 1960-ih kao pljačkaš u filmu "Crn kao ja" (1964). Njegova poslednja velika filmska uloga bila je u filmu "Milion načina da umreš na zapadu" (2014).
Ostavio je suprugu Šeron Mejs, koju je oženio 2000. godine, i petoro dece. Njegova snaha je takođe glumica, Kimberli Bek, poznata po filmovima "Petak 13: Poslednje poglavlje" i "Dan nezavisnosti".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar