Aktuelno 2

30.12.2025.

21:17

Preminula Kenedijeva unuka

Tatijana Šlosberg, unuka predsednika Džona F. Kenedija i istaknuta klimatska aktivistkinja i novinarka za zaštitu životne sredine, preminula je 30. decembra u 35. godini, saopštila je njena porodica putem objave na društvenim mrežama.

Izvor: B92.net, Tanjug

Preminula Kenedijeva unuka
EPA/Matt Stone / POOL

Podeli:

"Naša prelepa Tatijana preminula je jutros", stoji u objavi koju je njena porodica potpisala i objavila na Instagramu.

"Zauvek će ostati u našim srcima."

Šlosberg, majka dvoje dece, nedavno je u eseju za magazin Njujorker otkrila da joj je dijagnostikovana akutna mijeloidna leukemija ubrzo nakon rođenja ćerke u maju 2024. godine.

Dijagnoza joj je postavljena 25. maja 2024, istog dana kada je rodila drugo dete, nakon što je lekar primetio nenormalno visok broj belih krvnih zrnaca i naložio dodatne analize.

Nakon pet nedelja lečenja u bolnici u Njujorku, nastavila je hemioterapiju kod kuće, a potom primila i transplantaciju koštane srži.

Tatjana Šlosberg bila je iskusna i cenjena novinarka, a radila je za listove poput Njujork tajmsa, Vašington posta i Atlantika.

Ona je bila ćerka umetnika Edvina Šlosberga i diplomate Kerolajn Kenedi, najstarijeg deteta Džona F. Kenedija.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zbogom Ukrajino; Pitanje svih pitanja je...

Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u ​​Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.

12:42

19.1.2026.

1 d

Podeli: