18.04.2025.
14:46
Žizel Peliko tužila francuski magazin: Snimali je s novim partnerom
Žizel Peliko, koja je preživela gotovo deset godina koninuiranog silovanja, u čemu je učestvovalo na desetine muškaraca predvođenih njenim bivšim suprugom, tužiće časopis Paris Match zbog narušavanja privatnosti, potvrdili su juče njeni advokati.

U svom najnovijem izdanju, Paris Match je objavio sedam fotografija Peliko u društvu muškarca kojeg opisuju kao njenog partnera, snimljenih dok su šetali ulicama njenog novog mesta stanovanja, piše Guardian.
Peliko je prošle godine zadobila međunarodno priznanje nakon što se tokom suđenja svom bivšem suprugu i drugim optuženicima odrekla zakonskog prava na anonimnost.
"Ne bismo mi trebali da se stidimo, nego oni," rekla je tada o počiniteljima.
"Svaki put kad se naruši privatnost naše klijentkinje, reagovaćemo"
Dominik Peliko, njen bivši suprug, drogirao ju je gotovo deset godina kako bi je on i desetine nepoznatih muškaraca koje je pronalazio na internetu zlostavljati.
Dominik Peliko priznao je krivicu, a na svom kompjuteru je čuvao stotine snimaka napada u mapi nazvanoj Zlostavljanje. Francuski sud osudio ga je u decembru na 20 godina zatvora.
"Svaki put kad se naruši privatnost naše klijentkinje reagovaćemo i zatražiti sudsku odluku", izjavio je jučer advokat Antoin Kami.
Dodao je da je šokantno i razočaravajuće što je Paris Match potajno fotografisao Pelikot, osobu čija je trauma već dokumentovana s 3.000 fotografija i videozapisa. Optužio je časopis da ništa nije naučio iz četveromesečnog suđenja.
Na upit agencije AFP, iz Paris Matcha nisu želeli da komentarišu slučaj. Žizel Peliko prekjuče je uvrštena na Tajmovu listu najuticajnijih osoba sveta za 2025. godinu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar