Aktuelno 0

17.04.2025.

18:35

Prvi put u istoriji: Srpski "jugo" stigao u Kinu FOTO/VIDEO

Humanitarci Marko, Mladen i Nemanja iz Vrnjačke Banje i Trstenika stigli "jugićem" do KIne kako bi skupili novac za Institut za neonatologiju u Beogradu.

Izvor: B92.net

Prvi put u istoriji: Srpski "jugo" stigao u Kinu FOTO/VIDEO
Prinstscreen/TV Prva

Podeli:

Momci zlatnog srca: Marko Trmčić (39), Mladen Vučković (34) i Nemanja Đurić (34) iz Vrnjačke Banje 31. marta su krenuli na put dug oko 11.500 km, i to čuvenim "jugom 55", kako bi prikupili novac za Institut za neonatologiju u Beogradu.

Ovi hrabri mladići imaju po dvoje i troje dece, porodicu, a prošle godine su jugićem putovali u Nemačku, na Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Tom misijom su prikupili čak sedam miliona dinara i donirali ih pomenutom institutu.


A sada su iz istih, humanih razloga svojim legendarnim "jugićem" ali ovog puta iz 1990 godine stigli do Kine - prvi put u istoriji.

Za ovaj pdovig im je trebalo 17 dana i prešli su oko 12.000 kilometara.

"Dan 17 - Prvi Yugo u istoriji naše zemlje je ušao u Kinu. Ponosni smo na Srbiju i to što smo baš nas 3 to uradili u humanitarne svrhe. Yugo večeras odmara ispred policijske stanice i čeka tablice, koje će stići ujutru. Veliko hvala kompaniji Milšped i ambasadi Srbije u Pekingu. Srbija", napisali su ovi sjajni momci.

"Želimo da pozdravimo sve ljude koji nam šalju podršku i šalju poruke. Ali takođe želimo da prenesemo i poruku da ako mi možemo da pređemo 12.000 kilometara u jugu, da svako može da učini neko dobro delo za naše bolje sutra i da ne moramo uvek da čekamo da neko drugi uradi nešto umesto nas!", napomenuli su humanitarci.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: