Aktuelno 0

12.03.2026.

13:18

Počinje sprovođenje TAVI procedure kod dece: Minimalno invazivna metoda prvi put u Srbiji

Direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje Sanja Radojević Škodrić najavila je da će minimalno invazivna TAVI metoda zamene aortnog zaliska prvi put u Srbiji početi da se primenjuje kod dece.

Izvor: Tanjug

Počinje sprovođenje TAVI procedure kod dece: Minimalno invazivna metoda prvi put u Srbiji
Shutterstock/LOOKSLIKEPHOTO.COM

Podeli:

"Reč je o minimalno invazivnoj metodi kod koje nema otvaranja grudnog koša. Time se skraćuje vreme bolničkog lečenja, oporavak je brži, a mogućnost komplikacija manja.

Uvođenjem ove procedure u zdravstveni sistem Srbije, deci će biti omogućeno lečenje najsavremenijim metodama u svojoj zemlji, bez potrebe za odlaskom u inostranstvo", istakla je Radojević Škodrić, saopšteno je iz Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.

Ona je dodala da će zahvat zajedno izvoditi domaći i inostrani stručnjaci.

Procedura će se o trošku RFZO izvoditi u Univerzitetskoj dečjoj klinici "Tiršova" i namenjena je deci sa urođenim srčanim manama kao i onoj kod koje su oštećenja srca nastala kao posledica određenih bolesti. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: