Tehnopolis

Sreda, 10.01.2024.

20:09

Sony donosi električni automobil u Gran Turismo

Četiri godine nakon što je predstavio svoj prvi automobil Vision S, Sony je pokazao osveženi produkcijski prototip i najavio njegov dolazak u video-igru Gran Turismo 7 nešto kasnije ove godine.

Izvor: Kliks

Sony donosi električni automobil u Gran Turismo
Foto: Sony Honda Mobility

Automobil je bio prilično iznenađenje kada je predstavljen jer Sony nikad ranije nije napravio iskorak u automobilsku sferu. Međutim, godinu dana kasnije su predstavljeni i prvi prototipi koji su u to vreme već bili testirani na putevima.

Potencijalna flota kompanije Sony se udvostručila 2022. godine kada je predstavljen SUV Vision S 02, a ubrzo nakon toga je saopšteno da su se udružili sa Hondom u zajedničko ulaganje pod nazivom Sony Honda Mobility. Odatle se izrodio novi brend - Afeela.

Predsednik kompanije Sony Honda Mobility i glavni operativni direktor Izumi Kavaniši bio je na sceni tokom Sonyjeve zvanične konferencije za medije na CES-u kako bi predstavio najnoviju verziju automobila zvanično nazvanog Afeela Prototype 2024.

Očekivano, lično je "dovezao" automobil na scenu iako nije bio za volanom već je koristio džojstik. Njegova prezentacija je bila fokusirana na AI paket za pomoć vozaču, L2/L2+ autonomne sisteme vozila i navigaciju proširene stvarnosti uz očekivane opcije za zabavu.

Za fanove igre Gran Turismo je posebno važno partnerstvo između Sony Honda Mobilityja i Polyphony Digitala, koje je Kavaniši takođe najavio na CES-u. Cilj parnerstva je da se iskoristi simulaciona tehnologija u razvoju automobila, ali i deljenje informacija o vozilima u virtuelnom svetu.

Igrači Gran Turisma 7 će uskoro moći da okuse prve plodove toga jer Afeela Prototype stiže u ovu igru. Tačan datum nije poznat, ali će to sigurno biti ove godine. Tako će potencijalni kupci dobiti priliku da isprobaju automobil virtuelno pre nego što stigne na tržište.

Prema poslednjim informacijama o specifikacijama, automobil će pokretati dva električna motora od po 241 KS, koji će kombinovano isporučivati 482 KS na sva četiri točka.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

18 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: