Najveća evropska tech konferencija ponovo u Beogradu
Zakoračite u svet blokčejna, metaverzumaa, gejminga, veštačke inteligencije i kriptovaluta.
Izvor: B92
Foto: Marko Obradović EDGE
Nakon spektakularnog debija u Dubaiju pred više od 12 hiljada učesnika, najveći tehnološki događaj u Evropi i šire, a srpski brend - Tomorrow Konferencija - zakazuje događaj udruženim snagama sa Sky Music Entertainment kompanijom za preko 10 hiljada ljubitelja blokčejna i veštačke inteligencije od 12. do 14. maja 2023. godine u Štark Areni.
Ovako je to izgledalo u Beogradu u maju 2022:
Tomorrow konferencija, najveći tehnološki događaj u Evropi, održala je svoje revolucionarno debitantsko izdanje u Dubaiju. Više od 2.000 posetilaca i 10.000 onlajn gledalaca iz celog sveta uživalo je u izvanrednom konferencijskom programu, sa umrežavanjem, VIP večerama i zabavama, od 8. do 10. februara 2023. u Dubai Festival City-u. Konferencija je ugostila preko 80 međunarodno priznatih lidera iz industrije koji su na binama sa najmodernijom produkcijom pričali o najnovijim trendovima iz disruptivnih tehnologija kao što su razvoj blokčejna, upotreba NFT-a, budućnost Metaverse-a i Web3, veštačka inteligencija (AI) i još mnogo toga.
Foto: Marko Obradoviæ EDGE
"Želim da se zahvalim svima koji su nas podržali na našem debiju u Dubaiju; našim neverovatnim govornicima, partnerima, Sky Music produkciji, medijima i publici. Naš cilj je oduvek bio da povežemo posetioce sa najvećim svetskim umovima, da inspirišemo korak napred i približimo budućnost svima. Naporno radimo na tome da uz moćnu produkciju napravimo program najvišeg kvaliteta uz pružanje mogućnosti umrežavanja svima koji su uključeni. I srećni smo što to možemo da uradimo širom sveta. Sa ponosom najavljujemo naše drugo beogradsko izdanje od 12. do 14. maja, što će biti naš najveći događaj do sada, i pozivam sve da nam se pridruže!", rekao je Mlađen Merdović, osnivač i izvršni direktor Tomorrow konferencije.
Ulaznice za drugo beogradsko izdanje Tomorrow konferencije već su u prodaji po najpovoljnijim cenama - www.tmrwconf.net i na aplikaciji www.efinity.rs .
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.
Mađarska kompanija MOL i ruski Gasprom su dogovorili osnovne odredbe budućeg kupoprodajnog ugovora za NIS koji će biti upućen američkom OFAK-u na odlučivanje, a Srbija je takođe povećala udeo.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Među brojnim svetskim liderima, biznismenima i uticajnim ličnostima koji su se okupili na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, pažnju je privukao i bivši fudbalski as Dejvid Bekam, danas poznat i po dugogodišnjem humanitarnom radu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u Davosu gde učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu. Berze konačno ozbiljno shvataju Trampove pretnje o Grenlandu! Sleteo avion Bila Gejtsa Važni sastanci sa svetskom elitom; Vučić u Davosu govorio na panelu; Srdačan
Premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen rekao je stanovnicima tog arktičkog ostrva da se pripreme za vojnu invaziju usred pretnji Donalda Trampa o njegovom preuzimanju. Danska premijerka Mete Fredriksen rekla je da "najgore možda tek dolazi".
Rat u Ukrajini – 1.427. dan. U prestonici Ukrajine, najteže pogođenoj nestancima struje, građani mogu dobiti toplu i besplatnu hranu u mobilnim kuhinjama. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorava da Rusija planira nove masovne napade.
Demokratska kongresmenka iz Arizone, Jasamin Ansari, upozorila je da pismo Donalda Trampa norveškom premijeru, u kojem kritikuje izostanak Nobelove nagrade za mir, pokazuje Trampovu "ozbiljnu mentalnu nestabilnost" i ugrožava živote Amerikanaca.
Danski poslanik Evropskog parlamenta Anders Vistisen tokom debate je oštro kritikovao predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa zbog njegovih komentara o Grenlandu.
Teretna motorna vozila na graničnom prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije čekaju šest sati, a tri sata je zadržavanje na prelazu Šid, takođe na izlaznom terminalu, saopšteno je iz Auto-moto saveza Srbije.
Među brojnim svetskim liderima, biznismenima i uticajnim ličnostima koji su se okupili na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, pažnju je privukao i bivši fudbalski as Dejvid Bekam, danas poznat i po dugogodišnjem humanitarnom radu.
U Austriji postoji krava koja koristi alat – da se češka. Takvo ponašanje je prvi put naučno dokumentovano kod goveda. U čemu je posebnost Veronike? I da li potcenjujemo te blage životinje?
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 1
Pogledaj komentare