Tehnopolis

Petak, 29.07.2022.

08:25

Twitter postaje skuplji

Twitter Blue pretplata postaje skuplja za korisnike koji žele doatne funkcije u okviru popularnog servisa za mikro blogovanje.

Izvor: B92, Verge

Twitter postaje skuplji
Foto: A9 STUDIO / Shutterstock.com

Korisnici često izražavaju oduševljenje zbog toga što je Twitter besplatan, ali za neke ljude i nije – Twitter Blue je dostupan u nekoliko zemalja, gde se po pretplati od 2,99 dolara mesečno dobijaju neke dodatne funkcije.

Sada je Twitter Blue svojim pretplatnicima najavio povećanje cene, a u SAD-u ona skače na 4,99 dolara mesečno. Ovo svakako neće predstavljati problem za one koji su "navučeni" na informacije i žele da plaćaju za servis koji u sebi i dalje sadrži reklame, ali bi moglo biti prekretnica za neke druge korisnike. Dodaci, koje Twitter Blue implementira, kreću se od ekstremno korisnih ("undo tweet" prozor za ispravljanje slovnih grešaka, prilagođeno polje za navigaciju, listu Top Articles koju dele ljudi koje pratite, pristup člancima na sajtovima koji nisu pretrpani reklamama), a tu su i neke trivijalne i beskorisne funkcije.

Veća cena pretplate će se odmah primenjivati na nove pretplatnike, dok će originalna cena do oktobra bit prisutna za aktuelne pretplatnike. Oni koji to žele, pretplatu mogu da ukinu najmanje 30 dana pre nego što počne da se primenjuje novi cenovnik.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

19 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

18 h

Podeli: