Apps 3

25.12.2024.

15:30

"Možda moramo da zadržimo ovog jadnika još neko vreme" VIDEO

Donald Tramp je pružio tračak nade da bi sudbina TikToka mogla pozitivno da se reši.

Izvor: B92

"Možda moramo da zadržimo ovog jadnika još neko vreme" VIDEO
Muhammad Alimaki / Shutterstock.com

Podeli:

Novoizabrani predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump je tokom vikenda izjavio da se zalaže za to da TikTok bar određeno vreme nastavi s radom u toj državi

Tramp je svoju viziju sudbine TikToka iskazao pred velikim brojem pristalica u Finiksu, a njegov stav je jedan od dosada najjačih signala da se on protivi mogućem izlasku TikToka s američkog tržišta.

Američki senat je u aprilu doneo zakon kojim se od kineske kompanije ByteDance, u čijem vlasništvu je TikTok, zahteva da proda aplikaciju, a kao razlog se navodi zabrinutost za nacionalnu bezbednost.

Vlasnici TikToka su tražili da se zakon poništi, a Vrhovni sud SAD-a pristao je da slučaj ponovo sasluša. Ukoliko presuda ne bude doneta u korist kompanije ByteDance i ako ne dođe do prodaje, zabrana aplikacije u SAD-u mogla bi da stupi na snagu 19. januara, samo jedan dan pre nego što Donald Tramp preuzme dužnost predsednika.

"Na TikToku smo imali sjajan odziv s milijardama pregleda, milijardama i milijardama pregleda", rekao je Tramp tokom godišnjeg okupljanja u organizaciji konzervativne grupe Turning Point.

"Pokazali su mi brojke, bile su rekordne, i bilo je to veoma lepo videti, a dok sam je gledao rekoh: pa možda moramo da zadržimo ovog jadnika još neko vreme", istakao je Tramp.

Tramp se nedavno sastao i sa izvršnim direktorom TikToka. Na konferenciji za medije je nakon toga rekao da mu je TikTok drag, zahvaljujući uspehu svoje kampanje na toj aplikaciji.

Podeli:

3 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

2 d

Podeli: