Apps 7

16.03.2024.

12:06

AI program koji pretvara tekst u video uskoro dostupan svima – dobija i zvuk

Sora će, pored mogućnosti pretvaranja teksta u video, dobiti i mogućnost dodavanja zvuka.

Autor: B92.net

B92.net
AI program koji pretvara tekst u video uskoro dostupan svima – dobija i zvuk
Profimedia / OpenAI

Podeli:

Svi korisnici će uskoro moći da isprobaju OpenAI-jev text-to-video generator, koji je prethodnih meseci izazvao veliku pometnju u javnosti.

U nedavnom intervjuu, tehnički direktor kompanije OpenAI Mira Murati je istakla da će Sora svima biti dostupna tokom ove godine.

OpenAI je prvi put prikazao Soru u februaru, a AI program je sposoban da generiše izuzetno realistične scene zasnovane na tekstualnom unosu.

Alatka je na početku bila dostupna samo vizuelnim umetnicima, dizajnerima i kreatroima filmova, mada to nije sprečilo da se neki Sora-generisani snimci pojave na društvenim mrežama.

Murati je istakla i da OpenAi planira da u nekom trenutku implementira podršku za zvuk u Soru, kako bi scene bile još realističnije.

Na pitanje, koje podatke OpenAI koristi kako bi trenirao Sora AI program, Murati nije dala konkretan odgovor, ali je istakla da se radi o javno dostupnim i licenciranim podacima.

Podeli:

7 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

LŠ: Larn – C.Zvezda

Zvezda od revanša napravila formalnost

Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.

23:50

21.7.2026.

6 h

Podeli: