07.07.2026.
17:45
Meta napada Amazon i Google: Prodavaće svoj višak AI kapaciteta
Meta planira da prodaje višak AI računarskih kapaciteta razvojem novih cloud usluga.
Američka tehnološka kompanija Meta razvija poslovanje u oblasti usluga računarstva u oblaku kako bi kompanijama prodavala višak računarskih kapaciteta namenjenih za razvoj veštačke inteligencije, objavio je Blumberg.
Možda vas zanima
Velika promena na Viberu: Stigao je ChatGPT
Korisnici popularne aplikacije za razmenu poruka u Srbiji sada imaju direktan pristup alatima veštačke inteligencije kompanije OpenAI.
15:30
26.6.2026.
11 d
Google u panici: Dobitnik Nobelove nagrade i legende AI sveta dali otkaz
Istraživači veštačke inteligencije nastavljaju da napuštaju Google i prelaze kod konkurenata.
19:45
25.6.2026.
11 d
Vest je pozitivno uticala na akcije Mete, koje su tokom dana skočile više od 10 odsto, dok su akcije kompanija CoreWeave i Nebius, specijalizovanih za iznajmljivanje AI računarske infrastrukture, zabeležile dvocifrene gubitke zbog očekivanja da bi Meta mogla da postane njihov konkurent, ali i da smanji korišćenje njihovih usluga.
Meta bi u okviru novog poslovanja korisnicima nudila pristup svojim računarskim kapacitetima i infrastrukturi za razvoj veštačke inteligencije, čime bi ušla u direktnu konkurenciju sa vodećim svetskim pružaocima cloud usluga, među kojima su Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar