Aktuelno 0

27.04.2026.

8:00

Google dobio naređenje od Evropske unije

Evropska komisija je predložila da Google dozvoli pretraživačima trećih strana pristup njegovim podacima pretrage, kako bi se uskladio sa Zakonom o digitalnim tržištima.

Izvor: Tanjug

Google dobio naređenje od Evropske unije
B92.net

Podeli:

Ova odluka Evropske komisije obuhvata i podatke čet-botova sa veštačkom inteligencijom i funkcijama pretrage, preneo je Rojters.

Viši savetnik za konkurenciju u kompaniji Google, Kler Keli, rekla je da će se tehnološki gigant boriti protiv tih mera, za koje napomenula da prevazilaze granice i da ugrožavaju privatnost korisnika.

Možda vas zanima

EK je saopštila da predložene mere EU obuhvataju obim, sredstva i učestalost podataka pretrage koje Google mora da deli, mere za osiguravanje anonimnosti ličnih podataka, procese koji regulišu pristup korisnika podacima pretrage i parametre za određivanje cena podataka pretrage.

Google dobio naređenje od Evropske unije
HJBC / Alamy / Profimedia

"Cilj mera je da se omogući trećim onlajn pretraživačima, ili 'korisnicima podataka', da optimizuju svoje usluge pretrage i ospore poziciju Google pretrage", saopštila je Komisija.

Zainteresovane strane imaju rok do 1. maja da dostave svoje mišljenje o predloženim merama, a konačna odluka biće doneta u julu.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: