Aktuelno 0

29.03.2025.

11:45

Mask prodao Twitter – nije ono što mislite

Ilon Mask objavio je da se njegova startap firma za veštačku inteligenciju xAI integrisala sa platformom X (Twitter) - drugim rečima, prodao je X samom sebi.

Izvor: B92

Mask prodao Twitter – nije ono što mislite
Chip Somodevilla / AFP / Profimedia

Podeli:

Kako je dodao, vrednost firme za veštačku inteligenciju procenjena je na 80 milijardi dolara, a društvene mreže na 33 milijarde.

"Budućnost xAI i X je isprepletana", napisao je najbogatiji čovek na svetu u objavi na mreži X.

On je dodao da će spajanje dve privatne kompanije osloboditi ogroman potencijal kombinovanjem kapaciteta i stručnog znanja AI sa masovnim dometom platforme X.

Vlasnik kompanija Tesla i SpejsIksa, kupio je Tviter krajem 2022. po ceni od oko 44 milijarde evra, da bi je ubrzo preimenovao u X.

Izvršna direktorka ove društvene mreže, Linda Jakarino, povodom najnovijeg spajanja dve Maskove firme napisala je na platformi X: "Budućnost ne može biti svetlija".

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: