Nova vest
Logo
Tenis

Nedelja, 16.07.2023.

18:25

Alkaras treći najmlađi šampion u istoriji Vimbldona

Karlos Alkaras je postao treći najmlađi šampion u istoriji Vimbldona.

Autor: SN  |  Izvor: B92

Alkaras treći najmlađi šampion u istoriji Vimbldona
Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Alkaras je posle ljute borbe pobedio Novaka Đokovića i postao šampion Vimbldona.

On je tako postao treći najmlađi šampion u istoriji Vimbldona izjednačivši se sa Bjornom Borgom koji je imao 20 godina, a Boris Beker sa 17 godina ostaje najmlađi šampion turnira.

Mladi španski teniser je posle 283 minuta igre u velikom finalu pobedio branioca trofeja i drugog igrača sveta, Novaka Đokovića, 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4.

Tako je tituli sa US Opena 2022. dodao i ovu sa Vimbldona i time sačuvao prvu poziciju na svetskoj rang listi.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

9 Komentari

Podeli:

Tenis

Nadal: "Želim da budem iskren..."

Rafael Nadal, petostruki osvajač Dejvis kupa sa reprezentacijom Španije, ponovo je pokrenuo debatu o budućnosti takmičenja koje je, od radikalne reforme 2019. godine, izgubilo veliki deo prestiža.

B92.sport

22:16

17 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu