Finale: Halep - Vilijams 6:2, 6:2

Rumunska teniserka Simona Halep je osvojila titulu šampionke Vimbldona spektakularnom igrom u finalu protiv Serene Vilijams. Meč je trajao svega 57 minuta i do prvog trofeja na Gren slem turnirima je stigla dobivši dva seta istovetnim rezultatom – 6:2.

2:6, 2:6
  VIL   HAL
  0   2
Kraj! Simona Halep je šampionka Vimbldona!
Halepova stigla do prilike za meč!
Katastrofalna igra Vilijamsove je dovela Rumunku do novog brejka i prilike da servira za pobedu.
U 15. gemu – 25 neiznuđenih grešaka Vilijamsove
Katastrofa... Apsolutna katastrofa...
Halepova uništava Serenu servisima
Rumunska teniserka je stigla do 4:2, nizom sjajnih servisa.
Posle zatišja - Serena poklonila gem Halepovoj!
Stigla je Rumunka do dve brejk šanse, Vilijamsova je diktirala tempo u, ispostaviće se, poslednjem poenu, ali je na kraju izbacila lopticu u aut iz više nego čiste pozicije.

3:2 za Halepovu!
Po gem sa nulom, na obe strane
Serena zapretila, ali ništa više od toga
Deluje da Halepova igra sa velikim samopouzdanjem, nije je pokolebao nijedan agresivan udarac protivnice u drugom gemu drugog seta.
Serena sačuvala servis
Na startu drugog seta Vilijamsova je uspela da osvoji prvi gem.
Furiozno – set za Halepovu!
Rumunka je sa 6:2 dobila prvi set, sjajnom igrom u kojoj nije dozvolila protivnici ni u jednom trenutku da stigne čak ni do pomisli da zaigra onako kako zna.

Prvi set je trajao svega 26 minuta.
Sereni gem sa nulom, Halepova servira za set
Serena propustila brejk šansu, sjajna igra Halepove!
Vilijamsova je došla do kakve-takve igre i čak je zapretila, ali je Halepova nastavila sa sjajnim udarcima i osvojila gem na svoj servis.
Serena uspela da se "upiše"
Konačno - Amerikanka je osvojila gem na svoj servis.
11 minuta igre - 4:0 za Halepovu!
Novi brejk Halepove!
Serena praktično ne postoji, a to njena protivnica obilato koristi i prosto leti po terenu!
Brejk Halepove na startu meča!
Rumunka je uspela da osvoji gem na servis protivnice, a potom je i sa nulom dobila svoj prvi servis-gem.
Put do zvezda
Dobrodošli!
Vreme je za konačni obračun u ženskoj konkurenciji Gren slem turnira u Vimbldonu.

Za trofej se bore Serena Vilijams i Simona Halep.

Juriš Rusa: Ukrajina pred slomom

Ruska vojska je 20. aprila iskoristila konfuziju izazvanu razmeštanjem ukrajinskih trupa zapadno od ruševina Avdejevke – i krenula u juriš.