Đoković – Hurkač 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona pobedivši Huberta Hurkača posle četiri seta – 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4.

7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4
  ĐOK   HUR
  3 : 1
💪💪💪

7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4 – KRAJ! POBEDA NOVAKA!
Meč je trajao tačno tri seta. Đoković zasluženo prolazi u osminu finala Vimbldona.
7:5, 6:7 (5), 6:1, 5:3 – Đoković na gem do pobede
Bez ikakvih problema srpski teniser dobija ovaj gem i sada se nalazi veoma blizu pobede.
Parada

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
7:5, 6:7 (5), 6:1, 4:2 – gem s nulom Novaka
Srpski teniser pogodio je 13/15 prvih servisa u četvrtom setu, što samo govori koliko mu dobro funkcioniše servis. Kada je tako Hurkač nema šanse.
7:5, 6:7 (5), 6:1, 3:2 – Novak propustio šansu da završi meč
Srpski teniser imao je novu brejk loptu, koja je imala težinu meč lopte. Međutim, Hurkač se izvukao i smanjio na 3-2. Poljak i dalje ima brejk zaostatka.
7:5, 6:7 (5), 6:1, 3:1 – Đoković potvrdio brejk!
Srpski teniser servisima se izvukao iz ovog neugodnog gema. Hurkač je pretio, ali je Đoković pronašao prave udarce kada je bilo najvažnije.

7:5, 6:7 (5), 6:1, 2:1 – brejk Novaka!
Da li se bližimo kraju meča? 🤔

Đoković oduzima servis Hurkaču i u narednom gemu serviraće da potvrdi brejk. Novak odlično riternira kada Hubert ubaci prvi servis, što je atipično.
7:5, 6:7 (5), 6:1, 1:1 – Đoković siguran
Srpski teniser izgubio je samo jedan poen na startu četvrtog seta. Udarci mu dobro funkcionišu, ali bekhend i dalje malo "štuca".
7:5, 6:7 (5), 6:1, 0:1 – dobar start Poljaka
Za razliku od trećeg seta, Poljak sada dobro kreće i ne dozvoljava Đokoviću da mu oduzme servis.
7:5, 6:7 (5), 6:1 – za samo 23 minuta do seta
Đoković je napravio dva brejka u trećem setu i rezultatom 6:1 dolazi do vođstva. Odličan odgovor srpskog tenisera na izgubljeni set.
7:5, 6:7 (5), 5:1 – furiozna igra Novaka
Dupli brejk pravi srpski teniser i u narednom gemu serviraće za vođstvo do 2-1 u setovima.
7:5, 6:7 (5), 4:1 – Đoković održava prednost brejka
Novak je u najboljem trenutku napravio brejk i sada ga samo održava. Hurkač je malo pao u igri, Đoković je to iskoristio i videćemo kako će se dalje odvijati set. Novak i dalje ne igra svoj najbolji tenis.
7:5, 6:7 (5), 3:0 – Novak dolazi do potvrde brejka
Najbolji teniser sveta potvrdio je brejk i sada ima tri gema prednosti. Idealan početak za Novaka, nakon što je izgubio drugi set u taj-brejku.
7:5, 6:7 (5), 2:0 – brejk Đokovića!
Odličan gem Novaka, koji odmah oduzima servis Poljaku. Srpski igrač ušao je maksimalno koncetrisano i treći set.
7:5, 6:7 (5), 1:0 – dobro kreće treći set Novak
Srpski teniser dobro je otvorio treći period igre. Izgubio je samo jedan poen i raduje ovakav početak.
Pogledajte osmeh sudije u pozadini :)
7:5, 6:7 (5) – gledaćemo minimum četiri seta
Potpuno zasluženo Hubert Hurkač dobija drugi set. Novak je odigrao slab taj-brejk, Poljak je imao više koncentracije, ali i sreće i na kraju dolazi do izjednačenja.
Fenomenalna igra Hurkača
Sjajan potez Poljaka
7:5, 6:6 – Novak spasao dve set lopte, imamo taj-brejk:
1:0 – mini brejk Đokovića!
1:1 – leti Poljak po teren, fenomenalan poen pripada Hurkaču!
1:2 – dupla servis greška Novaka.
1:3 – tri poena zaredom Huberta.
2:3 – vraća mini brejk Đoković!
3:3 – maestralan drop-šot Novaka.
3:4 – mini brejk Poljaka.
4:4 – sjajan potez Đokovića, vraća mini brejk.
4:5 – as Hurkača.
5:5 – izjednačenje Novaka, odličan drop-šot.
5:6 – sjajan pasing-šot Hurkača, koji sada ima set loptu na svoj servis.
5:7 – set za Poljaka!
7:5, 5:5 – odličan gem najboljeg tenisera sveta
Srpski teniser prosečno gubi jedan poen po gemu. U ovom je baš toliko dopustio poljskom teniseru.

Videćemo da li ćemo gledati taj-brejk ili će Hurkač ponovo popustiti.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images
7:5, 4:5 – Đoković servira za ostanak u setu
Imao je srpski teniser 0:30, međutim poljski teniser ponovo je uspeo da se izvuče. Hurkač daje sve od sebe i za sada je ravnopravan rival. Sa druge strane Novak može mnogo bolje.
7:5, 3:4 – Hurkač spasao tri brejk lopte
Dobar gem Novaka, ali na kraju loše završen za njega. Prve dve brejk lopte nije iskoristio i činilo se da će uspeti treći. Hurkač nije pogodio prvi servis, sve je bilo spremno da Novak napadne drugi, međutim iz forhenda pogađa mrežu.

Potom ponovo, ali ovoga puta iz bekhenda srpski teniser "trese mrežu", a onda na red dolazi as Hurkača. Propuštena je lepa šansa za brejk.
7:5, 3:3 – dobar gem za Novaka
Bez većih problema srpski teniser dobija ovaj gem. Đoković igra koliko mu je potrebno, videćemo kada će "dodati gas". Međutim, činjenica je i da dosta toga zavisi od Hurkača, koji igra na visokom nivou.
Balak gleda Đokovića i Hurkača

7:5, 2:2 – bez brejka u drugom setu
Ne igra Đoković najbolji tenis, ali osvaja gemove, što je jedino važno. Hurkač je takođe veoma raspoložen, što dodatno otežava posao Novaku.
7:5, 1:2 – poen meča pripao Poljaku
Imao je Đoković lepu priliku da dođe do dve brejk lopte. Igrao se dugačak poen na 15:30, međutim posle velike borbe on pripada Poljaku, koji volejom dolazi do 30:30.

Potom osvaja naredna dva poena i tako se izvlači iz neprijatne situacije.
7:5, 1:1 – gem s nulom Novaka
Đoković je pogodio sva četiri prva servisa i bez izgubljenog poena dolazi do izjednačenja.
7:5, 0:1 – dobar početak Hurkača
Poljski teniser odigrao je veoma dobar gem na početku drugog seta. Novak i Hubert su tačno sat vremena na terenu.
💪💪💪
7:5 – Novak osvojio prvi set!
Najteži set za srpskog tenisera u dosadašnjem delu Vimbldona. Na kraju je Novak uspeo da dođe do vođstva.

Hurkač pruža veliki otpor najboljem teniseru sveta.
6:5 – brejk Đokovića!
Propustio je srpski teniser čak tri uzastopne brejk lopte, ali nije i četvrtu. Najbolji poen na meču pripao je Đokoviću, koji sada servira 1-0!

5:5 – bližimo se taj-brejku
Đoković lako dobija ovaj gem i sve smo bliži taj-brejku prvog seta.
4:5 – Novak servira za ostanak u setu
Teniseri veoma lako dobijaju svoje gemove. Hurkača odlično služi servis i kada je tako Novak nema mnogo šanse.
4:4 – gem s nulom Đokovića
Još jedan rutinski gem za Đokovića. Nakon što se mučio na startu duela, srpski teniser sada lako dobija gemove. Ovoga puta ne gubi nijedan poen i dolazi do izjednačenja.
Odlična igra Hurkača

3:3 – lak gem za najboljeg igrača sveta
Đoković je izgubio jedan poen u ovom gemu i dolazi do izjednačenja. Kako vreme prolazi Novaku sve bolje funkcionišu udarci.
2:3 – Novak promašio zicer i propustio brejk šansu
Činilo se da će srpski teniser napraviti brejk. Imao je priliku za to, bio je dominantan u poenu, ali kada je trebalo da finišira i napravi brejk, Novak je poslao loptu u mrežu.

Hurkač se izvukao i dobio gem.

2:2 – Đoković spasao brejk loptu
Muči se srpski teniser na početku duela. Imao je nekoliko gem lopti Novak, čak je i Hurkač imao priliku za brejk, ali se najbolji igrač sveta izvukao.

Videćemo kako će se dalje odvijati susret.
1:2 – dobar start Hurkača
Mladi teniser odigrao je još jedan dobar gem. Đoković je osvojio jedan poen i to je bilo sve što smo videli od njega u ovom gemu.
1:1 – Novak uz malo problema do svog prvog gema
Imao je Hurkač 15:30, ali je napravio grešku i poklonio poen Novaku. Srpski teniser potom dobija dva poena zaredom i dolazi do prvog gema.
0:1 – lak gem za Hurkača
Poljski teniser bez većih problema dobija uvodni gem na meču. Đoković nije osvojio nijedan poen.