Sreda, 07.09.2022.

07:30

Kraj za Kirjosa VIDEO

Karen Hačanov plasirao se u polufinale US opena.

Hačanov je posle maratona u pet setova pobedio Nika Kirjosa sa 7:5, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4.

Rus je u dva navrata imao prednost, dobio je prvi set, ali je Nik uspeo da se vrati.

Potom je opet Hačanov poveo sa 2-1, ali je Australijanac pronašao način da uzvrati i izbori peti set.

Ipak, Rus je dobio odlučujući set i na kraju meč i plasirao se prvi put u polufinale nekog grend slem turnira.

U borbi za finale Ju Es opena čeka ga duel sa Kasperom Rudom. U jedinom prethodnom okršaju, u Rimu 2020. slavio je Norvežanin.

U prvom setu teniseri su bili sigurni na servisu do 12. gema kada Hačanov koristi grešku rivala i stiže do brejka za 1-0.

Australijanac uzvraća u trećem gemu drugog seta koji sigurnim servisom rešava u svoju korist za izjednačenje.

Kirjos propušta brejk šansu na startu trećeg seta, tačnije dve. Rus spasava još dve brejk lopte na 4:4, a potom propušta dve za osvajanje sete.

Međutim, Kirjos nije uspeo da popravi servis, Hačanov uspeva da napravi brejk i ponovo povede.

Rus stiže prvi do brejka i u četvrtom setu, ali Kirjos uspeva da se oporavi i izbori taj-brejk u kojem stiže do pobede za 2-2.

Usledio je odlučujući set, koji Rus odmah otvara brejkom, potom odoleva Kirjosu i spasava dve, da bi posle tri sata i 40 minuta igre stigao do konačne pobede.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Andrej Rubljov – Frensis Tijafo i Karlos Alkaras – Janik Siner.