Nova vest
Olimpizam

Petak, 30.07.2021.

13:00

"Pobedio sam Đokovića i vi me to pitate?!"

Aleksandar Zverev je ostvario veliki uspeh pobedom nad Novakom Đokovićem u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Autor: SS  |  Izvor: B92

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Obezbedio je sebi medalju, ali i oduzeo Đokoviću nadu da može do Zlatnog slema (osvajanje sva četiri Grend Slema i olimpijskog zlata u istoj kalendarskoj godini).

Time je sprečio da bude oboren taj rezultat koji još od 1988. godine i njegove sunarodnice Štefi Graf niko nije uspeo da ostvari.

Zbog toga je posle meča upitan:

"Da li vam je žao sto je Novak izgubio jer je imao šansu da osvoji zlatni slem?".

Na to je Nemac ljutito odgovorio:

"Upravo sam ga pobedio i vi me to pitate?! Đoković ima 20 grend slemova, najbolji je na svetu, sve najbolje mislim o njemu, ali ja sam ga sada dobio i srećan sam zbog toga", istakao je Aleksander ZVerev.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

97 Komentari

Podeli:

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

29 min

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu