19:45

Italijan je ipak u polufinalu - Muzeti okrenuo Frica i zakazao duel sa Đokovićem!

Italijanski teniser Lorenco Muzeti u polufinalu Vimbldona igraće protiv Novaka Đokovića.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY

Italijan je u četvrfinalu posle preokreta pobedio Amerikanca Tejlora Fric, posle pet setova - 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1.

U borbi za finale sledi mu duel sa drugim nosiocem Novakom Đokovićem, koji je dalje prošao bez borbe, pošto je Aleks de Minor otkazao učešće zbog povrede kuka.

Ovo je četvrti susret dvojice tenisera, a Muzeti je sada izjednačio na 2:2., meč na terenu broj 1 trajao je tri sata i 31 minut, a obilovao je preokretima.

Odlično je počeo Amerikanac, koji je prvi došao do brejka i kasnije rutinski dobio prvi deo igre posle 37 minuta igre.

Italijan je već u nastavku uzvratio, a posle revije brejkova u drugom setu na obe strane, set je odveden u taj brejk.

Imao je Muzeti priliku da set reši u svoju korist i mnogo ranije, ali ga neiskorišćene set lopte nisu koštale.

Sigurniji je bio u taj-brejku i na kraju sa 7:5 dobio ovaj set.

Sofascore

Na krilima dobre igre nastavio je u trećem setu, mnogo sigurnije je delovoa u odnosu na Frica, koji se nakon gubitka seta prilično pogubio.

Italijan je napravio dva brejka i to je bilo dovoljno da povede sa 2-1 u setovima.

Kada se činilo da je u naletu i da ga samo jedan set deli od polufinala i meča sa Đokovićem, Fric se probudio i odigrao odličan četvrti set.

Ključni brejk je napravio u osmom gemu i odveo je meč u peti odlučujući set, u kom je samo igrao jedan teniser.

Tejlor je opet nestao, Muzeti ubacio u višu brzinu, uzeo dva rana brejka i poveo sa 5:0, kada je bilo jasno da je ovde se rešeno.

Na kraju posle nešto više od tri i po sata igre, Lorenco Muzeti je uspeo da obezbedi polufinale, što mu je najbolji uspeh u karijeri.

Sledi mu meč sa Đokovićem u petak, kada će biti poznato ko će u finale.

U petak duel sa Đokovićem

"Nerovatno bolje od mene zna podlogu i stadion. Šalu na stranu, on je svuda legenda. Poslednjih godina je na Vimbldonu napravio nešto zaista nezamislivo. Imao sam priliku da igram protiv njega mnogo puta. Znamo se dobro. Uvek je bila velika borba. Očekujem da tako bude i sada. Mislim da će to biti jedan od najtežih izazova. Ali ja sam ambiciozan momak i voleo sam izazove. Daću sve od sebe. Daću 100 odsto. Videćemo šta će se desiti", rekao je Muzeti.

19:48

19:43

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1 - Kraj!

Muzeti je u polufinalu! Preokret za plasman među četri najbolja!

Sledi Novak Đoković!

19:41

Proklizao Fric

Nadamo se da nije ozbiljnija povreda, pošto se drži za koleno. I to na dve meč lopte za Muzetija.

Pridigao se Amerikanac.

19:37

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 5:1 - Fric briše"krompir" sa semafora

Nije dozvolio treći brejk u ovom setu, uspeva da se upiše i uzme bar jedan gem.

Italijan servira za pobedu i četvrfinale.

19:33

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 5:0 - Na gem od najvećeg uspeha u karijeri

Nezaustavljivi Lorenco Muzeti! Uzima i peti gem i samo četiri poena ga dele od polufinala.

19:30

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 4:0 - Dva brejka, polufinale na vidiku!

Dupli brejk za italijanskog tenisera, koji je potpuno iskoristio Fricom "nestanak" sa terena.

19:29

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 3:0 - Italijanu se crta polufinale

Potvrdio je brejk i vodi 3:0, samo tri gema ga dele od polufinala sa Đokovićem.

19:25

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 2:0 - Brejk!

Lorenco Muzeti je opet u svom modu.

Odmah pravi brejk!

19:22

3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 1:0 - Ide gem za Italijana

Nije bilo problema, pa Lorenco Muzeti rutinski otvara ovaj deo igre.

19:17

Idemo u peti set

Na servisu je Lorenco Muzeti.

Da vidimo ko je svežiji u uporniji u želji da bude Novakov naredni rival.

19:15

3:6, 7:6, 6:2, 3:6 - Igraće se peti set

Tejlor Fric osvaja 4. set.

Peti set odlučuje ko će Novaku na crtu.

19:10

3:6. 7:6, 6:2, 3:5 - Brejk Frica!

Crtao se brejk za Frica i u ovom gemu, imao je za to tri šanse.

Prvu je Muzeti spasio servis vinerom, ali je drugu izbacio u aut.

Brejk za 5:3!

19:07

3:6, 7:6, 6:2, 4:3 - Tejlor uzvraća istom merom

Siguran servis gem, bez prostora da Muszeti pomisli da može da napadne.

19:03

3:6, 7:6, 2:6, 3:3 - Lak gem za Muzetija

Sa nulom dolazi od izjenačenja u ovom setu.

18:59

3:6, 7:6, 6:2, 2:3 - Fric spasio 4 brejk lopte!

Bio je ovo gem u kom je Fric dozvolio 0:40 Muzetiju i morao je da spašava tri brejk šanse  u nizu.

Ima je sreće i hrabrost, nije dozvolio Italijanu da se dodatno osokoli.

Međutim, stigla je četvrta šansa, ali je i ona spašena.

Fric na kraju uzima svoj gem za 3:2.

18:56

3:6, 7:6, 6:2, 2:2- Amerikanac propustio šansu

Bila je ovo idealna sitaucija da se Fric vrati, imoa je brejk loptu, ali je nije iskoristio.

Išćupao se Italijan i izjednačio.

18:51

3:6, 7:6, 6:2, 1:2 - Fric deluje bolje

Kao da se konsolidovao u odnosu na prethodni period meč.

Dosta sigurnije servira, možda je na vidiku novu prekret.

18:50

3:3, 7:6, 6:2 , 1:1 - Siguran početak

Oba igrača su bila sigurna na uvodnim gemovima u četvrtom delu igre.

18:49

18:48

Počinje četvrti set

Može li Fric da se probudi?

18:36

3:6, 7:6, 6:2 - Muzeti na set od polufinala

Strašna igra u ovom setu, koji dobija rutinski. Samo dva gema je dozvolio Fricu.

Potpuni preokret.

18:30

3:6, 7:6, 5:1 - Lorenco se "zapalio"

Na jedan gem od potpunog preokreta.

18:26

3:6, 7:6, 3:1 - Novi brejk!

Praši Italijan Amerikanca! Brejk sa nulom!

18:26

3:6, 7:6, 4:1 - Lagana potvrda!

Novi gem za italijanskog tenisera, koji apsolutno dominira u ovom setu.

18:16

3:6, 7:6, 2:1 - Gem za Frica

Probija led u ovom setu i uzima prvi gem na svoj servis.

Muzeti ima brejk prednosti.

18:13

3:6, 7:6, 2:0 - Rutinska potvrda brejka
U velikom naletu je Lorenco, ozbiljan nivo tenisa pokazuje na početku trećeg seta. Dosta je sigurniji od Tejlora, koji pokazuje slabosti.

18:06

3:6, 7:6, 1:0 - Odmah brejk!

Kako meč odmiče, Muzeti sve bolje igra. To je pokazao i prvi gem, u kom je Fricu oduzeo servis.

Rani brejk i nastavak dobrog ritma iz prethodnog seta.

18:05

Idemo u treći set

Servira Tejlor Fric.

Šta nam donosi nastavak, ko će Novaku na crtu u polufinalu?

4:1 - Italijan u naletu.

4:2 -Amerikanac pokušava da ostane u ovom setu.

6:3 - Muzeti pred osvajanjem seta.

6:4 - Spašava se Fric.

7:5 - Muzeti uzeo set!

17:52

3:6, 6:6 - Igraće se tajbrejk

Oba tenisera su uspela da uzmu svoje gemove i obezedili su taj brejk drugog seta.

17:47

3:6, 5.5 - Muzeti propustio set loptu!

Lud meč na terenu broj 1!

Mogao je Muzeti do izjednačenja imao je set loptu, ali je Fric to uspeo da reši dolazi do izjednačenja 5:5.

17:39

3:6, 5:4 - Au, kakav tenis!

Vraća Fric odmah izgubljeno! Sa nulom pravi brejk i to na servis gemu Italijana za set.

Čeka nas još dobrog tenisa i velike borbe.

17:36

3:6, 5:3 - Muzeti ima brejk!

Italijan pravi brejk u odliučnom trenutku. Konstantno je napadao, pokušavao i uspeo.

Servira za izjednačenje u setovima.

17:34

3:6, 3:3 - Velika borba

Posle početne razmene brejkova, perod meča u kom oba tenisera čuvaju svoje gemove.

Muzetiji je prilično naoštren nakon vraćenog brejka, sve bolje igra, a Fric prati.

17:22

3:6, 3:2 - Muzeti se spasao

mogao je Tejlor Fric u ovom gemu da dođe do nove priliek za brejk, ali se Muzeti izvukao i na kraju dobio gem - 3:2

17:20

3:6, 2:2 - Uzima gem Fric

Samo jedna poen je izgubio u ovom servis gemu, pa je na kraju Amerikanac osvojio drugi gem u ovom setu.

Sada idemo iz početka.

17:16

3:6, 2:1 - Preokret Italijana

Siguran na svoj servis gem i dolazi do preokreta i vođstava od 2:1.

17:10

3:6, 1:1 - Muzeti vraća brejk!

Sada malo drame na terenu, jer Fric nije uspeo da potvrdi brejk.

Muzeti mu oduzima servis i na semafori je 1:1.

17:09

3:6, 0:1 - Fric se ne šali

Odmah pravi brejk na početku drugog seta.

Ima set i brejk prednosti.

17:00

Počinje drugi set

Nakon duže pauze zbog ukazivanja pomoći gospođi kojoj je pozlilo na tribinama, meč se nastavlja.

Servira Muzeti.

16:55

Drama na tribinama

Nekome od gledalaca je pozlilo, pa je meč prekinut.

Došla je medicinska ekipa, kako bi ukazali pomoć.

16:54

16:51

3:6 - Fric ima set!

Jedan brejk je bio dovolja i Amerikanac ima set prednosti.

16:50

3:5 - Igra se još u prvom setu

Produžio je Italijan ovaj set, bar za još jedan gem.

Imao je Fric priliku da napadne, ali su gra greške koštale šanse za novi brejk.

Sada servira za set.

16:45

2:5 - Fric na gem od seta

Samo jedan poen je dozvolio rivalu u ovom servis gemu i obezbedio sebi lepu priku za osvajanje prvog seta.

Jedan gem ga deli od toga. Servira italijanski teniser.

16:40

2:4 - Prekida seriju Amerikanca

Uzima Muzeti drugi gem u ovom gemu i produžava ovaj set.

16:38

EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY

16:37

1:4 - Rutinska potvrda brejka

Sa nulom Fric overava brejk iz prethodnog gema i ima lepu prednost u prvom setu.

Muzeti mora da reaguje, ako želi da da produži ovaj set.

16:31

1:3 - Fric ima brejk!

Muzeti je prvi poklekao, dozvolio je američkom igraču da mu oduzme servis i da povede 3:1.

Fric je iskoristio prvu brejk loptu.

16:27

1:2 - Fric siguran

Za razliku od prvog gema, Amerikanac je ovaj uzeo dosta autoritativnije. Nije bilo brejk prilika i psoel 13 minuta igre vodi 2:1.