Zaradila 36 miliona evra i ostala bez svega: Bivša šampionka otkrila kako joj je život uništen
Bivša španska teniserka Aranča Sančez Vikario (54), govorila je o svojoj finansijskoj propasti nakon razvoda od Hosepa Santakane.
Izvor: Tanjug
EPA/TONI ALBIR
Ona je napomenula da je tokom godina zaradila je približno 36 miliona evra, ali da je upravljanje svojim novcem u potpunosti poverila svom suprugu, ne upuštajući se u bankarske operacije.
"Ja sam se posvetila tenisu, nikada se nisam bavila svojim finansijama jer nisam znala kako", rekla je ona u emisiji Universo Kaljeha, prenosi Vangardija.
Sud u Barseloni je 2024. godine proglasio Sančez Vikario i njenog bivšeg muža krivim za prikrivanje imovine kako bi izbegli otplatu duga Banci Luksemburga.
Teniserka je dobila dvogodišnju uslovnu kaznu, a Santakana je osuđen na tri godine i tri meseca zatvora. Sud im je takođe naložio da poveriocima isplate 6,6 miliona evra.
"Verovala sam mu jer je bio otac moje dece. Slepo sam se zaljubila, a ispostavilo se da je potpuno drugačiji od onoga što sam mislila", rekla je Sančez Vikario, koja trenutno živi u Sjedinjenim Američkim Državama i radi kao teniski trener.
Nekadašnja šampionka govorila je o posledicama presude za krivično delo prikrivanja imovine, zbog koje je izbegla zatvorsku kaznu, ali se obavezala da deo svojih prihoda usmerava na vraćanje dugova.
EPA/DAN HIMBRECHTS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT
"Nisam otišla u zatvor jer sam 50 odsto svojih prihoda dala banci. Ispunjavam obaveze, iako sam na kraju ja ta koja je ponela najveći teret", rekla je. Sančez Vikario je priznala da joj je suočavanje sa gubitkom imovine bilo veoma teško i da je zbog svega potražila stručnu pomoć. "Bio je to šok. Morala sam da idem na terapiju. Morala sam da razumem šta se događa jer nisam mogla da verujem", ispričala je.
Nekadašnja teniserka navela je da je tokom karijere stekla veliko bogatstvo, ali da danas pokušava da izgradi život iz početka.
"To je kao da počinješ od nule, ali još teže. Znam ko sam, šta sam uradila i šta sam postigla - bila sam najbolja u tenisu. A onda ti se odjednom čini da je sve nemoguće", rekla je.
Dodala je da joj je jedan od najtežih trenutaka bio period udaljavanja od porodice nakon objavljivanja kontroverznih memoara.
"Da sam tada bila ovakva kakva sam sada, ta knjiga se ne bi dogodila. Dozvolila sam da me ubede. Prekinula sam odnose sa celom porodicom, ali sam sada vratila ono što sam izgubila tokom pet godina", rekla je. Sančez Vikario je govorila i o pomirenju sa ocem Emilijom Sančezom pred njegovu smrt.
"Najteže je bilo što se tada moj otac razboleo. Ali uspela sam da ga posetim i oprostim se od njega", dodala je.
Danas se bivša šampionka fokusira na decu i radi kao teniski trener kako bi ponovo izgradila stabilan život.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Crvena zvezda je posle ubedljivih 5:0 protiv Larna i ukupnih 9:0 izborila treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i obezbedila desetu uzastopnu sezonu u evropskim takmičenjima.
Dejan Stanković, trener fudbalera Crvene zvezde, prokomentarisao je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad Larnom, ali i narednog rivala, Hapoel Ber Ševu.
Hapoel Jerusalim potvrdio je da će domaće utakmice u Evrokupu i ove sezone igrati u Hali sportova "Ranko Žeravica" u Beogradu. Klub se nada povratku mečeva u Izrael, dok će ekipu predvoditi Saša Obradović.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas delegaciju UFC (Ultimate Fighting Championship), koju predvodi predsednik te organizacije Dejna Vajt.
Kei Nišikori nastavlja da pomera granice dugovečnosti, pošto je postao tek jedan od deset tenisera koji su od 1990. godine ostvarili najmanje jednu ATP pobedu u 20 ili više uzastopnih sezona.
Drugu godinu zaredom Kanada open neće ugostiti najveće zvezde svetskog tenisa. Odsustvo Karlosa Alkarasa, Janika Sinera i Novaka Đokovića ponovo je otvorilo raspravu o proširenom formatu Masters turnira.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Crvena zvezda je posle ubedljivih 5:0 protiv Larna i ukupnih 9:0 izborila treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i obezbedila desetu uzastopnu sezonu u evropskim takmičenjima.
Dejan Stanković je malo promešao sastav, prvi put u startnih 11 našli su se Matej Strika i Muhamed Čam, baš kao i Marko Arnautović, koji je "isporučio" dva gola.
Pošto je prolaz praktično rešen, Zvezda, ali i njeni navijači će verovatno pomno i paralelno pratiti dešavanja iz komšiluka, gde će se odrediti putnik u treće kolo kvalifikacija.
Fudbaleri Crvene zvezde imaju zalihu od 4:0 iz prvog meča protiv Larna. Prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona se ne dovodi u pitanje. Naredni rival biće bolji iz dvomeča Vikingura i Hapoel Ber Ševe (2:1).
Nemački autoklub ADAC upozorio je svoje članove, ali i sve vozače koji putuju Evropom, na novu prevaru u kojoj se lažna vozila pomoći na putu predstavljaju kao zvanična ADAC služba.
Audi je zvanično predstavio novi Q9, najveći i najluksuzniji SUV u istoriji brenda. Model je razvijen kao direktan rival BMW-a X7 i Mercedesa GLS, a namenjen je prvenstveno kupcima na američkom tržištu.
Ako je došlo vreme za zamenu kočionih pločica, mnogi vozači se pitaju da li je potrebno menjati na sva četiri točka ili samo na onima gde su istrošene. Stručnjaci kažu da jedno pravilo uvek mora da se poštuje.
Izvršni direktor kompanije OpenAI, Sem Altman, kaže da je možda došlo vreme da se uspori razvoj veštačke inteligencije kako bi svet bio spreman za nju.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar