Tenis 22

23.5.2024.

19:10

Fenomenalni Đoković u polufinalu Ženeve!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pllsiroa se u polufinale turnira u Ženevi, pošto je pobedio Talona Grikspora 7:5, 6:1.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI

Đoković je posle sat i 18minuta igre uspeo da slomi 27. igrača sveta, koji mu je najviše problema zadao u prvom setu, ali je na kraju izbori borbu za finale, gde ga čeka Čeh Tomaš Mahač.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Đokovića i Gripskora i sve pobede odneo je srpski igrač.

Velika borba viđena je u prvom setu, u kom se Holanđanin dobro držao i parirao Đokoviću sve do 11. gema.

Ključan je bio 10. gem jer tada Talon priliku da iskoristi nesiguran servis Novaka, koji mu je dao tri vezane set lopte, a ukupno je imao četiri šanse da povede u setovima.

Prvu je Đoković  uspeo da spasi dobrim prvim servisom, izborio se i sa drugom, a treću je Grikspor izbacio u aut.

Sofascore

Nakon izjednačenja u gemu, Grikspor je dobio i četrvtu priliku, koju takođe nije iskoristio, Novak je došao do izjednačenje i od tada je krenula prepoznatljiva igra Srbina.

U narednom gemu napravio je brejk, da bi na svoj servis gem Đoković rutinski odservirao i posle 54 minuta igre imao je set viška.

Tamo gde je stao, nastavio je u durgom setu, jer je Đoković osokoljen brejkom u pravom trenutku nastavio da melje rivala.

uspeo je da veže tri brejka, poveo je 4:0 i tada je sve bilo gotovo.

Holanđanin je do kraja seta uspeo da uzme jedan gem, a osvajač 24 grend slem titule nakon 78 minuta igre mogao je da slavi polufinale turnira u Ženevi, gde je postao najstariji polufinalista koji je ikada igrao na ovom turniru.

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.

Tok susreta mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.Sport.

7:5, 6:1 - Pobeda Đokovića!

Imao je tri meč lopte, ali je samo jedna bila dovoljna.

Novak u polufinalu!

19:07

7:5, 5:1 - Samo jedan gem do polufinala

Sve je bliže borbi za finale i duelu sa Mahačem.

19:04

7:5, 4:1 - Konačno gem za Talona

Prekida crni niz Holanđanin i smanjuje na 4:1.

19:01

7:5, 4:0 - Malo problema, ali na kraju novi gem za Đokovića

Suočio se Novak sa brejk loptom, ali je uspešno izašao iz te situacije i osvojio četvrti gem u drugom setu. Još dva do polufinala.

18:55

7:5, 2:0 - Rutinska potvrda

Novak bez problema povećava na 2:0.

18:55

7:5, 3:0 - Novi brejk!

Treći brejk u nizu za 3:0 u drugom setu! Raspala se igra Holanđanina, Novak krupnim koracima ide ka pobedi.

18:47

7:5, 1:0 - Brejk za Đokovića!

Nastavio je novak u istom ritmu, odmah pravi brejk bna startu drugog seta.

7:5 - Đoković ima set prednosti!

Tri vezane set lopte na svoj servis imao je Đoković, a onda je forhendom uzeo poen za prvi set.

18:34

6:5 - Brejk Đokovića!

Prvi put veću nesigurnost je pokazao Talon i odmah je to bila prilika za Đokovića - tri brejk lopte u nizu. Prve dve je spasio dobrim prvim servisom, a onda je paralelom spasio i treću.

Sličan scenario kao i u prethodnom gemu, samo u obrnutim ulogama, jer je Novak imao i četvrtu brejk loptu.

I nju je uspeo da spasi, ali uz pomoć vrha mreže. Došla je i peta , koju je Đoković realizovao za 6:5.

18:29

EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI

18:27

5:5 - Novak spasio četiri set lopte

Nesiguran servis gem Novaka, gde je odmah dao Holanđaninu tri set lopte.

Prvu je uspeo da spasi dobrim prvim servisom, izborio se i sa drugom, a treću je Talon izbacio u aut.

Nakon izjednačenja, Grikspor je dobio i četrvtu priliku, koju takođe nije iskoristio.

Nakon malo drame, Novak je na kraju uzeo gem i izjednačio na 5:5.

18:25

4:5 - Grikspor drži ritam

Brzinski je odservirao za 5:4, Novak je sada pod pritiskom.

18:17

4:4 - Đoković spasao brejk

Morao je Novak u ovom gemu da spasava brejk loptu, a psole najduže razmene na meču Holanđanin je loptu poslao u mrežu i tako propustio najveću šansu.

Đoković se izborio sa neprijatnom situaicjom i na kraju uzeo četvrti gem, za novo izjednačenje.

18:16

3:4 - Grikspor odoleva

Nakon gema u kom je Đokoviću dozvolio brejk priliku, prilično sigurno je servirao u anrednom i lako došao do 4:3.

18:11

3:3 - Novi gem za Novaka

Brzo izjednačenje za srpskog tenisera. I dalje čekamo brejk na ovom meču - 3:3

18:06

3:2 - Sajla izdala Đokovića

Bio je ovo prvi gem u kom smo videli brejk šansu, ali Đoković je nije iskoristio, jer je sajla bila na strani Talona.

Gem je na kraju pripao njemu za 3:2.

18:04

2:2 - Đoković izjednačio

Uzima najbolji na svetu i dirgi gem na meču, iako je pokazao malo nesigurnosti - 2:2

17:59

2:1 - Sjajno servira Grikspor

Novi servis gem, koji autoritatovno osvaja za 2:1.

Nije Đoković imao šansu da napadne.

17:56

1:1 - Đoković uzvraća istom merom

Nije ni Novak imao problema u prvom servis gemu, pa je i on lako odservirao za 1:1 na startu meča.