Tenis 22

23.5.2024.

19:10

Fenomenalni Đoković u polufinalu Ženeve!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pllsiroa se u polufinale turnira u Ženevi, pošto je pobedio Talona Grikspora 7:5, 6:1.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI

Đoković je posle sat i 18minuta igre uspeo da slomi 27. igrača sveta, koji mu je najviše problema zadao u prvom setu, ali je na kraju izbori borbu za finale, gde ga čeka Čeh Tomaš Mahač.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Đokovića i Gripskora i sve pobede odneo je srpski igrač.

Velika borba viđena je u prvom setu, u kom se Holanđanin dobro držao i parirao Đokoviću sve do 11. gema.

Ključan je bio 10. gem jer tada Talon priliku da iskoristi nesiguran servis Novaka, koji mu je dao tri vezane set lopte, a ukupno je imao četiri šanse da povede u setovima.

Prvu je Đoković  uspeo da spasi dobrim prvim servisom, izborio se i sa drugom, a treću je Grikspor izbacio u aut.

Sofascore

Nakon izjednačenja u gemu, Grikspor je dobio i četrvtu priliku, koju takođe nije iskoristio, Novak je došao do izjednačenje i od tada je krenula prepoznatljiva igra Srbina.

U narednom gemu napravio je brejk, da bi na svoj servis gem Đoković rutinski odservirao i posle 54 minuta igre imao je set viška.

Tamo gde je stao, nastavio je u durgom setu, jer je Đoković osokoljen brejkom u pravom trenutku nastavio da melje rivala.

uspeo je da veže tri brejka, poveo je 4:0 i tada je sve bilo gotovo.

Holanđanin je do kraja seta uspeo da uzme jedan gem, a osvajač 24 grend slem titule nakon 78 minuta igre mogao je da slavi polufinale turnira u Ženevi, gde je postao najstariji polufinalista koji je ikada igrao na ovom turniru.

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.

Tok susreta mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.Sport.

7:5, 6:1 - Pobeda Đokovića!

Imao je tri meč lopte, ali je samo jedna bila dovoljna.

Novak u polufinalu!

19:07

7:5, 5:1 - Samo jedan gem do polufinala

Sve je bliže borbi za finale i duelu sa Mahačem.

19:04

7:5, 4:1 - Konačno gem za Talona

Prekida crni niz Holanđanin i smanjuje na 4:1.

19:01

7:5, 4:0 - Malo problema, ali na kraju novi gem za Đokovića

Suočio se Novak sa brejk loptom, ali je uspešno izašao iz te situacije i osvojio četvrti gem u drugom setu. Još dva do polufinala.

18:55

7:5, 2:0 - Rutinska potvrda

Novak bez problema povećava na 2:0.

18:55

7:5, 3:0 - Novi brejk!

Treći brejk u nizu za 3:0 u drugom setu! Raspala se igra Holanđanina, Novak krupnim koracima ide ka pobedi.