Lina Đorčeska na korak do istorije – pre mesec dana tragedija, danas igra za celu Makedoniju
Najbolja makedonska teniserka Lina Đorčeska nastavlja sjajan niz u kvalifikacijama za Vimbldon, gde može da zabeleži najbolji rezultat u istoriji svoje zemlje – sve samo mesec dana nakon smrti oca.
Gjorčeska je u drugom kolu savladala Portugalu Francisku Horhe rezultatom 2-1 u setovima i stigla na korak od glavnog žreba najprestižnijeg turnira na svetu.
Meč nije bio lak, pošto je Portugalka dobila prvi set, a veliki problem predstavljali su i teški vremenski uslovi.
"Današnji meč bio je teži od jučerašnjeg. Način na koji je portugalska teniserka igrala bio je težak za mene, jer ona na ovoj podlozi igra veoma ravno i teško je nositi se sa tim dubokim i brzim lopticama", rekla je Đorčeska i dodala:
"I vreme je danas bilo strašno toplo, ali ja sam dete iz Tetova, tako da mogu da se nosim i sa ovakvim uslovima. I ranije sam igrala na ovakvoj temperaturi i uspevala da izdržim. Sve to zajedno učinilo je današnji meč veoma teškim, ali pošto se završio pobedom, srećna sam".
Đorsesku sada čeka meč karijere protiv Italijanke Lucije Bronzeti, trenutno 127. igračice sveta, za plasman u glavni žreb Vimbldona.
"Sada se osećam odlično. Nemam nikakve fizičke ili zdravstvene probleme koji bi me opterećivali pred sutrašnji meč. Najčešće igram svoju igru, ali uvek imamo i neki naš način i šeme sa trenerom, pogledamo narednu protivnicu i onda se dogovaramo kako da igram. Ipak, mislim da sve zavisi od mene", poručila je Đorčeska.
Iako je na pragu ostvarenja velikog sna, Lina ne želi da dozvoli da je ponese euforija.
"Ne gledam na taj meč kao na nešto drugačije, već kao na svaki drugi koji sam igrala, bilo u Skoplju ili u Srbiji. Trudim se da se ne opterećujem njegovom važnošću", rekla je Đorčeska.
Makedonska teniserka će odlučujući meč igrati u četvrtak oko 14 časova po srednjeevropskom vremenu.
Pobedom, Lina može da postane prva osoba iz Makedonije koja je ikada igrala glavni žreb jednog Grend slema, a sve to samo mesec dana nakon smrti oca Vladimira Đorčeskog Cipe.
Odbojkaška legenda Makedonije preminula je u 66. godini 24. maja ove godine.
Đorčeski je preminuo u rodnom Tetovu, gde je i sahranjen.
Karijeru je počeo u Jugohromu, odakle je posle dve godine prešao u Rabotnički. U tom klubu proveo je pet sezona, isto toliko igrao je i za Vardar, a zatim je izgradio i internacionalnu karijeru.
Cipa je nastupao za Barselonu i grčki Aris, da bi se u završnici karijere vratio u Makedoniju i ponovo zaigrao za Vardar i Jugohrom.
Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 48 utakmica, dok je posle osamostaljenja Makedonije bio prvi kapiten muške seniorske reprezentacije, za koju je igrao pet godina.
Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Hetafea pred punim tribinama u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0) u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, ali to nije bilo dovoljno za plasman u ovo evropsko takmičenje.
Upravni odbor Crvene zvezde oglasio se posle teškog poraza u Plzenju, zatražio hitnu analizu sportskog sektora i stručnog štaba, a izbori za predsednika kluba i novi Upravni odbor biće održani početkom decembra.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u nedelju, 30. avgusta od 19.00 časova protiv Hrvatske u Brnu, u okviru osmine finala Evropskog prvenstva.
Srpski napadač Mihailo Ivanović mogao bi ovog leta da napravi naredni korak u karijeri i preseli se u Seriju A, pošto Kaljari radi na njegovom angažovanju iz Milvola.
Posle odigrana dva kola u La Ligi, Prvoj i Drugoj diviziji španskog fudbala, upravno telo lige objavilo je izveštaje koje nedeljno šalje Takmičarskom odboru Saveza i Komisiji za borbu protiv nasilja.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Federer je svakako doneo mnogo toga tenisu, iako je i sam sa brojkama redefinisao šta je moguće u tenisu. Rodžer je više nego pogodan za Tenisku kuću slavnih.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Kinesko automobilsko tržište zatrpano je novim modelima, a tempo kojim ih proizvođači predstavljaju postao je toliko brz da čak i rukovodioci počinju da upozoravaju da takav ritam nije održiv.
Proveravanje pritiska u gumama je jedna od nejjednostavnijih stvari koje kao vozač možete da uradite. Ukoliko ipak niste sigurni kako, evo detaljnog vodiča.
Nemačka obaveštajna služba spremila je novu regrutaciju - traži hakere i ljude sa veštinama koje bi mogle da budu korisne u oblasti sajber-bezbednosti i hakovanja.
Nakon što se Ilon Mask odrekao starog imena, bivši pravnik Twittera pokrenuo je novu platformu Twitter.now – a evo po čemu se potpuno razlikuje od svega što znate.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar