Nova vest
Tenis 0

18.5.2026.

8:30

Danas kreće Rolan Garos – Srbija ima tri predstavnika, evo kad i s kim igraju

Kvalifikacije za Rolan Garos počinju danas, 18. maja, a Srbija ima tri predstavnika.

Autor:B92.sport

B92.sport
Danas kreće Rolan Garos – Srbija ima tri predstavnika, evo kad i s kim igraju
TSS/M. Lukač

Glavni žreb Rolan Garosa počinje u subotu 23. maja, ali prvo moraju da se odigraju kvalifikacije, iz kojih će na glavni turnir upasti po 16 tenisera i teniserki.

Srbiju u glavnom žrebu predstavljaju Novak Đoković, Miomir Kecmanović i Hamad Međedović, a isto toliko učesnika ima i u kvalifikacijama – u pitanju su Teodora Kostović, Lola Radivojević i Dušan Lajović.

Radivojevićeva je 32. nosilac i kvale kreće od Klimovicove, 157. na svetu, u ponedeljak oko 14.30.

Ako prođe Poljakinju ide na bolju iz duela Minen/Gasanova, a u poslednjem kolu će se za glavni žreb potencijalno boriti sa nekom od Šerif/Lazaro Garsija/Knutson/Trevizan.

Kostovićeva igra u utorak sa 168. na svetu, Elizabet Mandlik.

Ako prođe Amerikanku, ide na bolji uz dulea Brankaćo/Kevedo, a u poslednjem kolu će se za glavni žreb potencijalno boriti sa nekom od Juvan/Šiškova/Maristani/Belgraver.

Lajović, 20. nosilac kvalifikacija, igra sa Jurijem Rodionovim, 160. igračem planete, takođe u utorak.

Ako prođe Austrijanca, ide na boljeg iz duela Heide/Aded, a u poslednjem kolu će se za glavni žreb potencijalno boriti sa nekim od Roša/Piroš/Gojo/Vajenburg.

Od srpskih igrača tu je još i Luka Pavlović, koji predstavlja Francusku, a on svoje kvalifikacije kreće od 226. Vendelkena.

Posle ide na Majoa ili Bariosa Veru, a ako prođe u poslednje kolo tu su Skulkejt, Kopejans, Moler ili Skatov.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu