To je Tijen iskoristio i uz podršku publike i svog mentora Čenga, koji se prvi put pojavio u loži ovog tinejdžera, oslobodio se pritiska i straha i zaigrao odvažno.
Diktirao je tempo i imao čak i tri brejk šanse na 3:2, ali ih nije iskoristio. Potom je imao i set loptu, ali i nju Đoković spasava pa set ulazi u taj-brejk.
A tek tamo je viđena prava drama – u prvih šest poena viđeno je šest mini-brejkova, Đoković se teško kretao, istezao je leđa, gledao ka svom boksu, da bi konačno uspeo da "slomi" otpor rivala i prelomi meč.
Tada je pozvao i medicinsku pomoć, ali se ispostavilo da ga nisu mučila leđa već žuljevi koje "vuče" još od Rolan Garosa.
Iako je Tijen napravio brejk na startu trećeg seta, Đoković je ubrzao i u ritmu iz prvog seta ekspresno dva puta oduzeo servis rivalu i preokrenuo na 5:1.
Tada opet dolazi do pada kod legendarnog tenisera, Tijen spasava meč loptu i pravi brejk, ali Đoković opet reaguje brejkom i završava meč.
"Dobro veče, Njujorče, hvala što ste došli večeras! Bilo je sjajno osetiti nedelju uveče prvi put u karijeri, nikada nisam počeo turnir u nedelju i sigurno bih u budućnosti voleo da počinjem nedeljom! Kao i uvek, najbolja noćna sesija na svetu je ovde na Artur Ešu. Vi ste sjajni navijači, hvala vam puno, sjajna atmosfera. Sjajno je vratiti se u Njujork. Bio je dosta čudan meč, prvi set tek nešto preko 20 minuta, drugi set sat i 20 minuta. Dosta drugačiji setovi, mislim da je ključ bio da se izborim sa nervima u drugom setu, a kada sam to uspeo počeo sam da osećam bolje i završio meč u dobrom svetu. Mogao sam i bolje, ali sve u svemu dobar način da započnem ovogodišnji turnir", rekao je Đoković neposredno nakon pobede.
"Da budem iskren, voleo bih da imam godina koliko Lerner Tijen, ali to nije moguće. On je u stvari duplo mlađi od mene, to je neverovatno! Kada uđete u kasne 30-e, radi se o tome da se sačuva energija za ono što je najbitnije. Telo se ne oporavlja koliko je brzo ranije, tako da se trudim što je više moguće za to, ali i da imam mentalnu svežinu kako bih se takmičio sa mlađim igračima. I dalje imam želju da se borim, a publika mi pomaže u tome i daje energiju. Nekada bih voleo da sam mlađi, ali moram ostati zahvalan na sjajnoj karijeri koju sam imao i ovde u Njujorku i svugde. Želim da nastavim da se takmičim i nadam se da svi uživate u mom tenisu".
03:43
Pobeda!
Đoković odgovara na brejk brejkom i konačno završava ovaj meč – 6:1, 7:6, 6:2
03:38
Neverovatno!
Promašaj Đokovića za promašajem i Tijen pravi brejk na meč lopti Srbina – 6:1, 7:6, 5:2
03:37
Meč lopta!
Đoković servira za pobedu.
03:35
Kakav promašaj Tijena!
Amerikanac pravi nekoliko grešaka, Đoković stiže do brejk šanse, ne vraća najbolje servis, ali Tijen čist smeč šalje u aut – 6:1, 7:6, 5:1
"Švajcarska može biti ponosna što ima igrača sa 148 nastupa koji igra za ove boje. Možda mi to nekada i treba, nekada i provociram. Najvažnije je da ekipa stoji iza mene".
Luka Dončić trebalo bi da 25. juna stigne u Rim, gde ga očekuju sastanci povezani sa projektom NBA Evrope i budućim timom koji bi mogao da bude smešten u italijanskoj prestonici.
Viktor Vembanjama ponovo je kritikovan zbog ponašanja posle NBA finala, pošto je košarkaš Njujork Niksa Hose Alvarado poručio da ga je razočaralo što francuski as nije pružio ruku rivalima nakon poraza.
Fudbalska reprezentacija Nemačke je silovito otvorila Mundijal pošto je u Hjustonu ubedljivo savladala selekciju Kurasaoa rezultatom 7:1 (3:1) u prvom kolu grupe E.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Malo signalno LED svetlo V-16, koje je u Španiji uvedeno kao zamena za klasični sigurnosni trougao, našao se u pravnom problemu nakon odluke institucija Evropske unije.
Komentari 63
Pogledaj komentare Pošalji komentar