Srpski tensier u finalu Olimpijskih igra u Parizu pobedio je Španca Karlosa Alkarasa 7:6, 7:6 i prvi put u karijeri osvojio dugo čekano olimpijsko zlato.
Tog 4. avgusta Đoković je zvanično osvojio sve što se osvojiti može i jednom zanavek potvrdio da je najveći teniser svih vremena (GOAT).
Na putu do olimpijskog zlata Đoković je pobedio Metjua Ebdena, Rafaela Nadala, Dominika Kepfera, Stefanosa Cicipasa, Lorenca Muzetija i na kraju Alkarasa.
OKS/Ivica Veselinov
Na olimpijski tron Đoković je čekao 16 godina, od Pekinga i bronze iz 2008. godine, preko neuspelih pokušaja u Londonu, Riju i Tokiju, a do četrvtog avgustovskog dana u Bolunjskoj šumi, kada je pobedio sadašnjost i budućnost svetskog tenisa.
Otuda su se i krici radosti i olakšanja prolili terenrom "Filip Šatrije", nakon poslednjeg poena u finalu koji je značio da su olimpijske lovornike njegove.
"S obzirom na sve okolnosti od početka 2008. godine, Peking, osvojena bronza... Ušao sam u svaku posle Pekinga kao favorit, možda i glavni da osvojim zlato. Nekako nije uspevalo. Nisam mogao tu prepreku polufinalnu da prebrodim. Kada sam pobedio ovde polufinale, pao sam na pod od sreće kao da sam osvojio turnir. Bilo je to ogromno rasterećenje. Osigurao sam barem srebro za Srbiju, ali naravno da sam želeo zlato", rekao je Đoković prošle godine.
OKS/Ivica Veselinov
"Znao sam da ću imati najteži mogući zadatak koji trenutno u tenisu može da se ima. Rekao sam i pre meča. Došao sam spreman, spremniji nego pred Vimbldon. Znao sam da se bolje krećem, bolje udaram, bolje se osećam... Da ako dođe šansa, moram je iskoristiti. To je to, možda zadnja šansa. Uzimajući u obzir sve što sam rekao, definitivno bih ovo stavio kao svoj najveći sportski uspeh. Srbijo, volim te. Ovo je za tebe", bile su Đokovićeve reči.
Кošarkaški savez Srbije oglasio se saopštenjem posle saznanja da će dva odložena meča KLS biti zakazana u terminu odigravanja završnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu (18-21. februar).
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Real Madrida u meču 28. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
Saobraćajna policija sprovodiće od danas do 22. februara akciju pojačane kontrole saobraćaja na teritoriji Srbije u cilju očuvanja bezbednosti saobraćaja tokom predstojećih praznika.
Funkcija Rewind u Tinderu, koja vraća poslednji potez, dostupna je samo uz plaćenu pretplatu - što često vodi do impulsne kupovine Tinder Plus, Gold ili Platinum paketa. Šta kad želite da je otkažete?
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar