Aktuelni branilac titule u Londonu je slavio posle preokreta, dva časa i 45 minuta igre – 6:7 (5), 6:3, 6:4, 6:4.
Karlos će u narednoj rundi igrati sa Kameronom Norijem, koji je posle pet setova eliminisao Nikolasa Đarija.
Solidno je Alkaras morao da se pomuči na Centralnom terenu u duelu sa ruskim igračem, koji se pokazao kao jako žilav protivnik.
Kada se lomilo, tokom drugog i trećeg seta, Alkaras je bio na nivou, dovoljnom da ostvari treću pobedu u četvrtom međusobnom susretu.
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Uvodni gemovi su pokazali da Alkarasu neće biti nimalo lako protiv Rubljova, koji je u meč ušao izrazito agresivno i naoštreno.
Takav pristup mu se isplatio već u četvrtom gemu, kada je stigao do tri vezane brejk lopte. Oduzeo je servis rivalu posle nekontrolisanog forhenda Španca.
Ubrzo je Rubljov potvrdio brejk, došao do 4:1 i onda se naprosto ugasio. Ili je, pak, Alkaras ubacio u veći stepen prenosa.
Vraćao je Španac iz nemogućih pozicija, terao Rusa na udarac više, a Rubljova su u tom sedmom gemu koštali slabi voleji.
Bio je u naletu Alkaras, a u devetom gemu je mogao da napravi još jedan brejk. Malo mu je falilo – bekhend pasing-šot je završio u malom autu.
Momentum je bio na strani Alkarasa pred taj-brejk, u kojem je zadao prvi udarac, fenomenalnom defanzivom je napravio mini-brejk za 5:3.
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Loš bekhend Španca, a onda i fantastičan pasing-šot Rubljova doneli su mu set loptu, koju je Andrej i iskoristio dobrim forhendom.
Drugi set doneo nam je drugačiju konstelaciju snaga, pošto su obojica bili i te kako sigurni sa početnim udarcem.
Sve do osmog gema, kada je prvi poklekao Rubljov, samouništivši se sa nekoliko udaraca. Loš forhend, a onda i dupla servis greška na brejk lopti skupo su ga koštali.
Alkaras je rutinski priveo drugi period kraju i sa još jednim gemom bez izgubljenog poena izjednačio rezultat u setovima.
Provlačio se Alkaras kroz treći set, suočavao se sa tri brejk lopte u dva gema, ali je preživeo.
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Prve dve je spasao odmah na startu, a drugu u šestom gemu. U oba navrata ga je poslužio servis, kojim je izbegao probleme.
Kazna za Rusa stigla je u sedmom gemu. Iz potpune defanzive je Alkaras odigrao pasing-šot iz forhenda, po dijagonali, za sveopšte oduševljenje na Centralnom terenu.
Preokrenuo je Alkaras, a onda prvi stigao do brejka i u četvrtom setu. Bilo je to u petom gemu, kada se stegla ruka Rusu.
Mogao je Alkaras Rubljova da dokusuri duplim brejkom u sedmom gemu, ali je ovaj nekako preživeo i produžio susret.
Karlos je naposletku došao do 18. vezane pobede na Vimbldonu, a 22. u ovoj sezoni.
Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
"Jedan od najsnažnijih igrača na Turu. Bilo je baš teško igrati protiv njega. Tera vas do granica, da se krećete, ali sam srećan načinom na koji sam se kretao. Igrao sam pametno, taktički dobro i zbog toga sam ponosan", rekao je Alkaras.
Kako je okrenuo?
"Morate verovati u svoju igru. Izgubio sam prvi set, ali jedan poen može da preokrene tok meča. Morate da budete tu sve vreme, jaki mentalno. Znao sam da ću imati šansu. U prvom setu je bio zamalo bolji od mene, ali sam nastavio da igram na svoj način. Brejk u drugom setu je preokrenuo sve. Počeo sam da se osećam komotno i sigurno".
Kameron Nori naredni rival?
"Igrao sam protiv još jednog Britanca. Uživaću na terenu. Svaki meč je poseban na Centralnom terenu, na turniru. Znam Norija vrlo dobro, igra odlično, biće interesantno. Uzbuđen sam što ću igrati četvrtfinale ovde."
Ženska košarkaška reprezentacija Hrvatske do 18 godina završila je učešće u nokaut fazi Evropskog prvenstva ubedljivim porazom od Španije, koja je u osmini finala slavila 100:25 (27:7, 26:4, 19:6, 28:8).
Dosadašnji fudbaler Saragose i reprezentativac Bosne i Hercegovine Samed Baždar potpisao je višegodišnji ugovor sa Sent Trudenom, saopštio je belgijski klub.
"Nisam očekivao ovakav poziv. U neku ruku sam u glavi imao taj plan da kada završim igračku karijeru započnem i trenersku. Ali da će to doći tako brzo nisam očekivao."
Partizan će, ukoliko u Kazahstanu sačuva tri gola prednosti iz Beograda i eliminiše Tobol, pred dvomeč sa Hetafeom moći da registruje samo dvojicu novih fudbalera.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Dosadašnji fudbaler Saragose i reprezentativac Bosne i Hercegovine Samed Baždar potpisao je višegodišnji ugovor sa Sent Trudenom, saopštio je belgijski klub.
"Nisam očekivao ovakav poziv. U neku ruku sam u glavi imao taj plan da kada završim igračku karijeru započnem i trenersku. Ali da će to doći tako brzo nisam očekivao."
Malo toga bilo je dobro kod Crvene zvezde ove večeri u Sombathelju protiv Hapoel Ber Ševe. Tek poneka šansa, bez kreacije u više od pola sata igre sa igračem više na terenu deluju više zabrinjavajuće nego minimalan poraz.
Smart je neobičnom kampanjom u velikim svetskim gradovima otkrio izgled novog modela #2. Naslednik legendarnog ForTwo stiže ove jeseni kao mali električni gradski automobil sa dometom do 300 km.
Lamborghini obeležava 60 godina legendarnog modela Miura specijalnom verzijom Revuelto Miura 60° Homage. Biće proizvedeno samo 99 primeraka, uz retro dizajn i hibridni V12 pogon od 1.015 KS.
Ove godine stiglo je 1.000 prijava za subvencije za električna vozila, što je pet puta više nego prethodne godine, rekla je ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov.
Jedan AI model kompanije Meta je hakovao sistem druge kompanije tokom testiranja, što govori o sve većim bezbednosnim rizicima koje ovakvi modeli nose sa sobom.
Komentari 64
Pogledaj komentare Pošalji komentar