Drugi teniser sveta i branilac titulu u Londonu pobedio je 733. igrač na planeti, Britanca Olivera Tarveta, posle tri seta 6:1, 6:4, 6:4, posle dva sata i 17 minuta igre.
Domaći autsajder dobro je namučio Španca, a sve je počelo u prvom gemu, kada se osam minuta borio sa Alkarasom, koji je ipak ovaj deo igre rešio u svoju korist, tejk posle četvrte set lopte.
Tarvet je u nastavku meča podigao nivo tenisa, stalno napadao španskog tenisera, dobijao brejk lopte, ali nikako nije uspevao da ih realizuje.
Sofascore
Na startu drugog seta uspeo je da povede 2:0 uz brejk, ali Karlos nije ništa prepustio slučaju, vratio je brejk i opet u idelnom trenutku oduzeo servis rivalu i poveo 2-0 u setovima.
Ni u trećem setu nije bilo ništa manje borbe, u jednom trenuku imali smo reviju brejkova, a nju je prekinuo aktuelni šampion Vimbldona.
Posle svog servis gema opet je uzeo brejk i na kraju u tri seta savladao 733. igrača sveta za treću rundu.
Alkaras se u trećem kolu trećeg grend slema u sezoni sastaje sa pobednikom meča Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima (28. na ATP listi) i nemačkog tenisera Jana-Lenarda Štrufa (125.).
Sve dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite putem našeg LIVE BLOG-a:
Završeno
15:04
Semafor
1:6, 4:6, 4:6
Vimbldon 2. kolo
SET
GEM
Tarvet
0
Alkaras
3
18:54
1:6, 4:6, 4:6 - Podea Karlosa Alkarasa
Bez velikih problema odservirao je u ovom gemu, iskoristio prvu meč loptu i otišao u treću rundu.
Alcaraz d. Oliver Tarvet 6-1 6-4 6-4
16th consecutive win at Wimbledon.
20th consecutive win, the longest win streak of his career.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Popularni Suzuki Jimny u aktuelnoj četvrtoj generaciji nalazi se na tržištu još od 2018. godine, što znači da Suzuki već uveliko radi na razvoju naslednika.
Američka kompanija Automated Tire predstavila je SmartBay, AI robota koji gotovo samostalno menja i balansira gume. Sistem bi mogao ozbiljno da promeni način rada vulkanizerskih i servisnih radionica.
WhatsApp nestajuće poruke postoje već godinama, ali uz veliki problem: kada korisnik podesi tajmer, odbrojavanje počinje istog trenutka kada pošalje poruku, a ne kada primalac zapravo pročita sadržaj.
Apple već godinama obećava pametniju Siri, ali su mnoga od tih obećanja završena odlaganjima. Privatnost aplikacije do sada uglavnom nije bila glavna tema, ali bi to uskoro moglo da se promeni.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar