Nova vest
b92
Tenis 0

1.7.2025.

13:00

Fonjini se u suzama oprostio od Vimbldona

Italijanski teniser Fabio Fonjini otkrio je da se rasplakao u svlačionici nakon eliminacije sa Vimbldona.

Autor:B92.sport

B92.sport
Fonjini se u suzama oprostio od Vimbldona
Mathias Schulz / Zuma Press / Profimedia

Aktuelni branilac titule na Vimbldonu Karlos Alkaras pobedio je Fabija Fonjinija u prvom kolu nakon pet setova spektakularnog tenisa.

Meč je trajao preko četiri sata, a po setovima je bilo 7:5, 6:7, 7:5, 2:6, 6:1. Ovo je bio možda i poslednji meč na Grend slemu u karijeri 38-godišnjeg Italijana.

Fonjini je na konferenciji za medije otkrio da se rasplakao u svlačionici i shvatio da je odigrao možda i poslednji meč u karijeri na Vimbldonu.

Novinare je zanimalo šta mu je prošlo kroz glavu kada je Alkaras uperio prstom u njega nakon što je publika aplaudirala po završetku meča.

"Bio sam veoma emotivan, da budem iskren. Plakao sam u svlačionici. Nisam ni očekivao da ću igrati pet setova sa njim. Igrao sam veoma loše ove godine nakon izlaska iz povrede. Nisam nikoga mogao da pobedim. Ne postoji bolji način da odigraš nego što sam ja protiv velikog šampiona kakav je Karlos. Mnogo ga poštujem, kao i ceo njegov tim jer ih poznajem veoma dobro", rekao je Fonjini.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

6 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu