Ovo je Đokovićeva "tajna" zbog koje se "seli" u Atinu VIDEO
Počeo je Vimbldon. Sve oči su uprte u najboljeg srspkog tenisera Novaka Đokovića koji juri 25. gred slem trofej, a o svemu što treba da znate pred ovo takmičenje govorio je naš Milan Tomić u podkastu "expertIVA" na B92.sportu.
Reklo bi se da Novak Đoković ima mnogo povoljniji žreb nego što je to bio slučaj u Melburnu i Parizu, te će mu biti malo lakše u pohodu na 25. grend slem titulu.
"Novakov žreb mi deluje okej, dosta bolje nego u Australiji i u Parizu. Tamo je imao jednu specifičnu situaciju da je morao četvrtfinale, polufinale i finale da igra protiv praktično trojice najboljih igrača na svetu", započeo je priču naš novinar Milan Tomić.
Izvor: B92 / Foto: B92.sport
Maltene je siguran da ovo nije poslednji Vimbldon za Đokovića.
"Pa iskreno, ne verujem. Mislim, sudeći po nekim radnim intervjuima kad je pričao – Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. su mu cilj. Deluje mi da će igrati dotad, naravno, to se nikad ne zna, ne možemo 100% da garantujemo, ali mislim da su veće šanse da će stvarno igrati do 2028. nego da neće, iako već godinama pričamo kad će u penziju. Priča se da je mogao posle Olimpijskih, može sad ako osvoji Vimbldon – verovatno će ga ljudi terati tad u penziju, ali mislim da se Novak ne vodi tom logikom", iskren je Tomić u podkastu "expertIVA".
Govorio je i o temi koja je među glavnima u javnosti – da li će se srpski as preseliti u Atinu?
"Ne verujem da će se odseliti fizički da živi tamo. Mislim da je to više poslovno. Postoje neke priče, grčki mediji prenose da želi da otvori u Atini tenisku akademiju. Sa Pjatijem je ušao u tu priču, očigledno da i sa njim nešto sarađuje. Možda mu je upravo Pjati predložio te njegove saradnike sa Akademije, pa su zapravo zato Sirola i Cimalja i ostali došli u Novakov tim. Tako da – Novak verovatno hoće da se odseli, po znacima navoda, u Atinu, ali isključivo iz poslovnih razloga", zaključio je Tomić.
Kompletnu epizodu sa svim analizama pogledajte ispod:
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Novak Đoković, 24-struki grend slem šampion, i Janik Siner našli su se u istoj polovini žreba za singl na Australijan openu, koji je objavljen u četvrtak.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
Diskovi i doboši kočnica izrađeni su od legure čelika sa minimalnom antikorozivnom zaštitom, zbog čega nakon nekoliko sati u vlažnom okruženju na njihovoj površini može da se pojavi tanak sloj rđe.
Na prvi pogled deluje neobično, ali ovi valjci imaju važnu bezbednosnu ulogu. Holanđani ih postavljaju na saobraćajne znakove kako bi sprečili sove da sa njih love plen.
Londonska policija zaplenila je 90 automobila vrednih više od 10 miliona dolara, a među njima se našao i izuzetno redak Ferrari Monza SP2. Vozač je navodno imao samo probnu dozvolu i nije imao osiguranje.
Iako su ih brzi SSD uređaji i "cloud" gotovo potisnuli u zaborav, neočekivani potresi na tržištu ponovo vraćaju skromne USB memorije u fokus korisnika.
Google menja način imenovanja hakerskih grupa i ukida stare APT kodove. Saznajte kako novi sistem funkcioniše i zašto je prepoznavanje sajber-napadača postalo ključno za bezbednost na mreži.
Zbog rasta cena memorije, novi pametni telefoni poskupeli su za 13%, pa kupci sve više prelaze na obnovljene i polovne uređaje čija prodaja beleži rast.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar